کلاغ ها


+ توصیه‌های هیئت کوه نوردی آذربایجان شرقی به کوه نوردان

تبریز/ واحد مرکزی خبر  

هیئت کوه نوردی آذربایجان شرقی به کوه نوردانی که قصد صعود زمستانی به ارتفاعات این استان را دارند در خصوص لزوم رعایت نکات ایمنی هشدار داد.

 

هیئت کوه نوردی آذربایجان شرقی اعلام کرد : با توجه به آغاز فصل سرما و بارش برف و باران ، هیئت کوه نوردی استان از کوه نوردان خواست با رعایت نکات ایمنی، قبل از صعود از مسیر صعود کسب اطلاع و با هماهنگی هیئت اقدام به صعود کنند و در حین صعود لباس مناسب فصل را به همراه داشته باشند .
آگاه کردن خانواده ، نزدیکان یا دوستان از جزئیات زمانی و مکانی صعود و برگشت ، استفاده از مسیرهای مشخص و پاکوب شده برای صعود و فرود ، زمان بندی مناسب برای به پایان رساندن برنامه قبل از تاریکی هوا ، به همراه داشتن وسایل ضروری کوهستان شامل مواد غذایی کافی و وعده غذایی اضافه ، تجهیزات روشنـایی، سـوت، قطب نما، نقشه منطقه ای کوهستان ، کمک های اولیه، چاقو، کبریت، کارت شناسایی، گوشی همراه و اشراف داشتن بر منطقه صعود از لحاظ مسیرها و نقاط خطرناک از دیگر توصیه های این هیات به کوه نوردان است.
همچنین کوه نوردان از صعود انفرادی و از رفتن به ارتفاعات تا 72 ساعت پس از بارش برف به لحاظ احتمال ریزش بهمن خودداری کنند.

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ ; شنبه ۱ آذر ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک