کلاغ ها


+ دوستداران طبیعت درکازرون منطقه تنگ تیکاب را پاکسازی کردند

جمعی ا زدوستداران طبیعت در شهرستان کازرون با شعار ' طبیعت پاک ، زندگی زیبا 'منطقه تنگ تیکاب این شهرستان را پاکسازی کردند.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس روز شنبه بیان داشت : پارک کوهستانی تنگ تیکاب واقع در شهرستان کازرون با همت و میزبانی گروه کوه نوردی آزادگان ، همکاری و مشارکت پرشور مردمی ،کارگروه دیده بان کوهستان ، اداره حفاظت محیط زیست کازرون، مشارکت مؤسسه طبیعت و سلامت، گروه های کوه نوردی مهرگان، پویا و سایر گروه های کوهنوردی، دوچرخه سواری و انجمن های طبیعت دوست شهرستان کازرون پاکسازی شد.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی افزود: پارک کوهستانی تنگ تیکاب شاهد سیل پرشور مردمی بود که به عشق ایجاد طبیعتی پاک برای زندگی زیبا گردهم آمده بودند و با کیسه های پلاستیکی در دست اقدام به برنامه ی پاکسازی محیط نمودند.

این برنامه ی زیبای محیط زیستی در خنکای ی صبحگاهی با توصیه های قدرت الله یدالهی رییس هیات کوه نوردی و جمال خداپرست رئیس اداره محیط زیست کازرون آغاز شد و بعد از اعلام برنامه و مشخص نمودن مسیر پاکسازی که از شرق تا غرب دامنه ضلع جنوبی کوه تنگ تیکاب را در بر میگرفت برنامه شروع گردید.

جمعیت مشتاق برای پاکسازی طبیعت با دست خود شروع به مرهم نهادن بر زخم هایی کردند که برخی از انسان های ناآگاه بر دل آن زده اند.

گزارش خبرنگارایرنا حاکیست ، کیسه های زرد و مشکی رنگ زباله یکی پس از دیگری پر و در کنار ماشین حمل زباله روی هم تلنبار می شدند، کم کم کوهی از زباله تشکیل شد و تقریبا همه مبهوت بودند که آیا واقعا این همه زباله را از یک منطقه ی بسیار کوچک جمع کرده اند.

در ادامه این برنامه روابط عمومی گروه آزادگان و مهرگان با ایجاد نمایشگاهی با موضوع معرفی رشته ورزشی و مفرح کوه نوردی و عکس هایی از صعودهای شاخص این گروه و همچنین گروه کوه نوردی پویا با ایجاد کمپ کودک در آموزش مسائل زیست محیطی به این همایش جذابیت خاصی بخشیدند،و سنگ نوردان هم اقدام به برنامه ی صعود و فرود فنی از دیواره کردند.

منطقه یاد شده در فاصله 160 کیلومتری جنوب غرب شیراز دراستان فارس قرار دارد و از چشم اندازهای بکر طبیعی این استان است .

  

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٩ آذر ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک