کلاغ ها


+ صعود بین المللی کوه نوردان در کرمان برگزار می شود

رییس هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان گفت: صعود بین‌المللی کوه نوردان به مناسبت گرامیداشت جان باخته‌گان کوهستان دهه فجر امسال در کرمان برگزار می شود

 

فرزاد ایرانمنش روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این صعود 100 کوه نورد خارجی و 400 کوه نورد داخلی سه قله جوپار، پلوار و هزار کرمان را فتح خواهند کرد.

وی بیان کرد: این صعود قرار است از 15 بهمن ماه سال جاری به مدت سه روز و در قالب سه گروه به این قلل انجام شود و همچنین برای کوه نوردان خارجی دو روز بازدید از کلوت های شهداد و سایر جاذبه های گردشگری استان در نظر گرفته شده است.

رییس هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان کرمان گفت: تاکنون کوه نوردان خارجی از کشورهای روسیه، آذربایجان، ترکیه، هند، قزاقستان، کره جنوبی، فرانسه و انگلیس اعلام آمادگی کرده اند که در این صعودها شرکت کنند.

وی اظهار کرد: صعود به قله جوپار به ارتفاع چهار هزار و 135 متر توسط 60 نفر از کوه نوردان بزرگ سال و ملی پوش ایران و جمعی از کوه نوردان خارجی انجام می شود که چون صعود سختی خواهد بود افرادی می توانند در آن شرکت کنند که پیش از این توانسته باشند قلل بالای هشت هزار متر را فتح کرده باشند.

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٧ آذر ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک