کلاغ ها


+ مرغ کوه نوردان زنجانی یک پا دارد!!

 

_ کوه‌نوردی ایران در هر لحظه‌ی خود سرشار از عجایب و شگفتی‌های مبهوت کننده است !! ... بی‌هوده نیست کوه‌نوردی ایران را تا این اندازه دوست داریم!!

_ اگر تا الان و براساس عرف و سابقه‌ی تاریخ کوه‌نوردی ایران فکر می‌کرده اید منظور از همه‌ی آن اعلان‌ها و تبلیغات و تیترهای خبری مبنی بر " اولین صعود زمستانی دره یخار‌" صعود و دست یابی به قله‌ی دماوند از مسیر دره‌ی یخار بوده است ... سخت در اشتباه بوده‌اید!!

_ حالا که برنامه تمام شده است و بنا به هر دلیل، تیم در صعود قله ناموفق بوده است ...  به یک باره اعلام می‌شود : نخیر! از ابتدا هم صعود قله مد نظر نبوده و لذا  موفقیت کامل و پیروزی بزرگ و غرورانگیز و افتخارآفرین حاصل شده است !!

_ شک نکنید: بخشی از کوه‌نوردی ایران به شعبده و جادو و تحریف زنده است!! ... بخشی از کوه‌نوردی ایران به "بازی با کلمات" زنده است !! ... بخشی از کوه‌نوردی ایران به مدح و ستایشی غیرعادی از قهرمانان و غرورآفرینان و افتخار آفرینان و آن یگانه ستاره‌گان تابناک آسمانش زنده است!!  

_ بی‌صبرانه در انتظار گزارش برنامه‌ی یخار این دوستان خواهیم بود تا شاید بیشتر با مقوله‌ی "‌صعود بزرگ دره " در کوه‌نوردی ایران آشنا شویم!!

 

_ انتقاد از خود : طرح  " نیاز کوه‌نوردی ایران به نگاه واقع بینانه"  از اساس یک حرف مفت و آرزوئی باطل است !! ... کوه‌نوردی ایران برای نفس کشیدن به جوسازی و شعار ، به دسته‌های گل و کلمات پرطمطراق و البته ... به خفه کردن هر گونه صدای مخالف نیاز دارد. نیازی حیاتی!! 

 

 

پی نوشت :

جای‌تان خالی ! ... دیروز در جلسه‌ی گزارش یک صعود بودم. توصیف کوه‌نورد قهرمان(!)  گزارش دهنده از رسیدن به قله چنین بود: " ... و سرانجام در ساعت فلان، کوه زیر گام‌های استوار ما به زانو درآمد!! " ... کاش بودید و برق چشمانش و شور حضار را می‌دیدید!!

 

 
 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۸ دی ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک