کلاغ ها


+ برگزاری دوره جستجو و نجات کوهستان

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری دوره تربیت مربی جستجو و نجات در کوهستان با حضور پنج استان کشور در نیر خبر داد.


به گزارش خبرنگار مهر، حسن صادقی عصر پنجشنبه در پایان این دوره آموزشی امدادگران کوهستان هلال احمر افزود: دوره تربیت مربی جستجو و نجات در کوهستان به صورت منطقه ای و با حضور استان های گیلان، مازندران، گلستان، قزوین و اردبیل برگزار شد.

وی با بیان اینکه این دوره به مدت یک هفته به میزبانی استان اردبیل برگزار گردید، تصریح کرد: این دوره از ششم دی ماه در محل اردوگاه شهدای امدادگر نیر آغاز شده بود.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه در این دوره ۶۰ نجاتگر استان های منطقه شرکت کرده بودند، یادآور شد: کمک های اولیه، بیماری های ارتفاع، ابزار شناسی، نحوه حمل مصدوم در کوهستان از جمله سرفصل های این دوره است.

به گفته وی، کار با طناب، نجات مصدوم در فضاهای معلق، فنون و شیوه تدریس و نحوه برگزاری دوره های امدادی از دیگر سر فصل های دوره تربیت مربی جستجو و نجات در کوهستان است.

صادقی ادامه داد: جستجو و نجات در کوهستان از رشته های تخصصی است که افراد فعال در این رشته ها باید کاملا به صورت تخصصی عمل کنند تا هم جان خود را به خطر نیندازند و هم بتوانند به افراد گرفتار شده، کمک کرده و آنها را نجات دهند.

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:۱٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک