کلاغ ها


+ کوه نوردان زنجانی : ثابت گذاری در پاییز ، یومار زدن در زمستان؟!!

یکی از دوستان عزیز ... در تماسی تلفنی ... شدیدا به عملکرد کوه‌نوردان زنجانی در اجرای برنامه های مطرح و مثلا شاخص  زمستانی، اعتراض و انتقاد داشت .

 

به گفته‌ی این دوست گرامی :  کوه‌نوردان زنجانی مدتی است که عادت کرده‌اند مسیر را در پاییز ثابت‌گذاری می‌کنند  و لذا  در صعود زمستانی  کار اصلی‌شان می‌شود یومار زدن روی ثابت‌ها !! ...

 

کوچک‌ترین اطلاعات و طبعا قضاوتی در باره اظهارات این دوست عزیز  و این گونه شیوه‌ی صعود و اعتبار و ارزش آن نداریم .  اما قطعا بعد از این ،  بررسی  و توجه جدی به نحوه اجرای صعودهای زمستانی کوه‌نوردان زنجانی را مد نظر خواهیم داشت .

 

" ثابت‌گذاری در پاییز ، یومار زدن در زمستان " ... خوشحال خواهم شد دیدگاه و نظرات دوستان کوه‌نورد را در باره‌ی ارزش و اعتبار چنین عملکردی  در اجرای آن صعودهای زمستانی که به عنوان صعودهای شاخص به افکار عمومی معرفی می‌گردد ، بدانم .

 

 

 

پی نوشت:

_ در مثال ... صعود زمستانه هرم‌های سبلان (91) ...تیم انجمن کوه‌نوردان زنجان متشکل از محسن سعیدزاده (سرپرست) ، توحیدی نژاد ، ژاله رفعتی ، نبی لو ، جعفری ، عسگری‌نژاد ، کاج و مصطفوی ... و آنچه خود در گزارش برنامه بدان اشاره کرده‌اند ...

قسمت‌های زیادی از مسیر قبلا ثابت‌گذاری شده و این کار ما را بسیار راحت می کند ...

از گزارش برنامه در سایت انجمن کوه نوردان زنجان

 

 

_ مثال دوم ... در مهر ماه 92 و در بخش کامنتینگ وبلاگ آیاز ...خواننده‌ای با او در باره‌ی تقلب‌شان در صعودهای زمستانی صحبت می‌کند :

" پارسال برنامه هرم‌ها می‌تونست خیلی خوب باشه به شرط اینکه از قبل ثابت گذاری نمی‌کردید.امیدوارم امسال این کار رو با شاخک نکنید .این تقلب در صعود زمستانی به حساب می یاد. در هوای خوب و فصل خوب ثابت گذاری و در زمستان یومار زدن. مثل اینه که مسیر رو از بالا و با فرود گشایش کنید. بارگذاری زمستانه خوبه اما ثابت گذاری نه. با بودن ثابت دیگه فرقی نمی کنه سطح فرد چقدره. قسمت های سخت به راحتی طی می‌شه و کیفیت کارتون پایین می‌یاد ... "

اما پاسخ آیاز به کامنت این خواننده از دو جهت ناصادقانه و عوام فریبانه است . اول ، آنجا که می‌گوید ثابت‌های سبلان کار تیم ما نبوده!! ... انگاری که تفاوتی در اصل و مضمون انتقاد ایجاد می‌کند !! ... و دوم ، اشاره‌اش به اینکه به هرحال تغییری در دشواری کار حاصل نشده بود ... و فراموش می‌کند در متن گزارش اصلی برنامه  نوشته بود : قسمت‌های زیادی از مسیر قبلا ثابت‌گذاری شده و این کار ما را بسیار راحت می کند ...

 

 

_  آیا " ثابت‌گذاری در پاییز ، یومار زدن در زمستان " توسط کوه‌نوردان زنجانی گونه‌ای تقلب در صعودهای زمستانی به شمار نمی‌آید ؟

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٠ دی ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک