کلاغ ها


+ نامه رضا بهادرانی ... از تیم نانگاپاربات

 

" ... ما زمستان امسال در نانگاپاربات خواهیم بود تا توانایی‌ها و تجربیات خود را در مصاف با طبیعت پر ابهت محک بزنیم. البته به خوبی خط قرمز‌های خود را می‌شناسیم و تمام سعی‌مان را خواهیم کرد که از آن خطوط پا فراتر نگذاریم. به خوبی می‌دانیم ریسک این برنامه به خودی خود بسیار بالاست،پس مراقب خواهیم بود مبادا با اشتباهات و عملکرد نادرست خود ریسک و خطر آن را بیشتر از اینکه هست افزایش دهیم. البته این بدان معنا نیست که ما از پیش تسلیم شده باشیم و با برخورد به هر مشکل و سختی راه بازگشت را در پیش بگیریم . ما مبارزه خواهیم کرد جانانه هم مبارزه خواهیم کرد. هدف ما رسیدن به ارتفاع خاصی نیست ، هدف ما نهایت تلاش و مبارزه با حفظ ایمنی است. البته مبارزه و جنگیدن ما به هیچ عنوان با کوهستان و طبیعت نیست زیرا به خوبی می‌دانیم سطح توانایی و نیروی ما هر چقدر هم که آماده باشیم بسیار ناچیزتر از آنست که خود را حریف کوه و طبیعت بدانیم . ما با نفس راحت‌طلب و آسایش‌خواه خود می‌جنگیم که هر گاه از او غافل می‌شویم و چند صباحی او را به حال خود رها می‌کنیم ما را به ورطه روزمرگی می‌کشاند.
به هر حال امیدوارم این برنامه موجب همبستگی و همدلی و اتفاق نظر همه کوه‌نوردان از هر طیف و سلیقه‌ای گردد. ما به عنوان یک تیم ایرانی در منطقه خواهیم بود و هر ایرانی با هر طرز فکر و سلیقه‌ای می‌تواند نسبت به این برنامه تعلق خاطری داشته باشد. خواست و آرزوی قلبی من همواره این بوده تا در موقعیتی قرار نگیرم که از موفقیتم خاطری آزرده و یا از شکستم قلبی شاد گردد. امیدوارم در این برنامه واژگانی از قبیل موفقیت یا شکست، پیروزی یا عدم موفقیت برای همه ما یک معنی داشته باشد و یک احساس یگانه را در ما به وجود آورد... " 

 

متن کامل این نامه را در وبلاگ ماگما بخوانید

 

 

 

کلاغ‌ها :

حضور سه کوه‌نورد خوب ایرانی در جریان مجموعه تلاش‌های امسال برای ثبت اولین صعود زمستانی نانگاپاربات ...  جدای از موفقیت یا عدم موفقیت ...  بی‌شک حاوی تجربیات و دست‌آوردهای ارزشمندی برای کوه‌نوردی کشورمان خواهد بود. برای ایرج معانی ، رضا بهادرانی و محمود هاشمی و دیگر کوه‌نوردان مستقر در کمپ‌های زمستانی نانگاپاربات ، آرزوی موفقیت و سلامتی داریم.

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۳٠ دی ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک