کلاغ ها


+ نانگاپاربات: عرصه ی تلاش هایی پرشور و تاریخی

 

"  آلکس تکسیکون وارد کمپ اصلی جبهه دیامیر قله نانگاپاربات شده ، تیم ایران نیز بعد از او وارد کمپ شده و همگی قرار است روی مسیر کینشوفر تلاش کنند.        
دانیل ناردی به صورت سولو در همین  جبهه روی مسیر تیغه ماموری تا ارتفاع 6000 متر پیشروی داشته .
  
روس ها در جبهه روپال بعد از پنج  روز شرایط بد جوی دوباره صعود خود را از سر گرفته اند ... "

 

اخبار لحظه به لحظه‌ی نانگاپاربات در وبلاگ گل کوه

 

 

 پی نوشت :

1_ برای ثبت نخستین صعود زمستانی نانگاپاربات ، تلاش‌هائی شورانگیز و تاریخی در جریان است . این روزها ، همه‌ی چشم‌ها با آمیزه‌ای از بیم و امید به نانگاپاربات دوخته شده است . به عنوان یک عضو کوچک جامعه‌ی کوه‌نوردی ایران لازم می‌دانم مراتب تشکر و سپاس فراوان خود را از زحمات ارزشمند تیم نویسنده‌گان وبلاگ گل‌کوه در ترجمه و انتشار لحظه به لحظه‌ی  اخبار نانگاپاربات اعلام نمایم .

 

2_ تاسف بار است که بر زمینه‌ای از حسادت و تنگ نظری ، " مافیای کوه‌نامه " دوستان وبلاگ گل‌کوه را به دلیل ترجمه و انتشار به موقع اخبار نانگاپاربات هدف گرفته است‌!! ...  به نظر می‌رسد این مافیای جدیدالتاسیس(!!) در فضای مجازی کوه‌نویسی ایران ، چشم دیدن هیچ فعالیت دیگری جز دنباله‌ها و وابسته‌های خود را ندارد‌!! ... سند منگوله‌دار ترجمه و انتشار اخبار نانگاپاربات ، به شکلی مادام‌العمر به نام عزیز حبیبی خورده است و بس‌!! ... در باره‌ی عملکرد ناسالم مافیای کوه‌نامه برای تخطئه و حذف  و خاموش کردن صدای دیگری، بیشتر خواهیم نوشت!

 

3_ یادش به خیر کوه‌نیوز ! ... با وجود انتقادات زیادی که نسبت به پاره‌ای سیاست‌ها و خط مشی کوه‌نیوز در این وبلاگ نوشته شد ، اما لازم است اعتراف کنم : در مجموع رفتارشان ، بسیار و بسیار و بسیار سالم‌تر از اینان بود !

 

 

   

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:٢٢ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٩ بهمن ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک