کلاغ ها


+ قله ی ساکا : حادثه برای کوه نوردان کرج

انجمن پزشکی کوهستان ایران: مقارن ساعت 11 صبح امروز ( جمعه ) دو تیم کوه‌نوردی از گروه "شقایق" و "یاران" که بصورت مشترک اقدام به صعود قله ساکا نموده بودند در ارتفاع 3300 متری مواجهه با بهمن گردیده و 12 نفر گرفتار بهمن شدند.

تیمی از کوه‌نوردان گروه همت شمیران که در نزدیکی حادثه بودند بلافاصله به امداد رسانی به کوه‌نوردان حادثه دیده پرداختند. نفرات تیم درگیر بهمن با کمک کوه‌نوردان حاضر در منطقه از بهمن بیرون آورده شده ولی متاسفانه یکی از کوه‌نوردان که احتمالا پزشک بوده و سنی حدود 60 سال داشته احتمالا در اثر ضربه مغزی فوت نموده است.

سایر همنوردان وی که دچار صدمات جزئی ازجمله صدمه به کتف و اندام‌ها شده اند از منطقه در حال تخلیه می‌باشند.

طی هماهنگی کارگروه جستجو و نجات فدراسیون تیمی از امدادگران هلال احمر با پیگیری و انجام مراحل قانونی و اطلاع نیروی انتظامی به منطقه اعزام تا کوه‌نورد فوت شده را به پایان منتقل نمایند. کوه‌نورد حادثه دیده در همان دقایق اول فوت نموده است.

 

 

 

پی نوشت کلاغ ها :

 

یک : بنا به تماس دوستان شقایق کرج  ...  این حادثه ربطی به گروه شقایق نداشته و برنامه اجرا شده مربوط به گروه کوه نوردی یاران کرج است .

 

دو : صعود زمستانی قله‌ی  3375متری ساکا ، برنامه‌ای نیست که برای کوه‌نوردی ایران کشته به ارمغان آورد !! ... برای چرائی و دلائل حادثه‌ی ریزش بهمن و مرگ یکی از اعضای گروه در دامنه‌های کوهستان ساکا ، نمی‌توان جز تشخیص غلط در تعیین مسیر حرکت تیم و خطاهای سرپرستی به امکان و یا احتمال دیگری فکر کرد ... ضرورت دارد مسئولان گروه کوه‌نوردی " یاران "  کرج نسبت به اطلاع‌رسانی مسئولانه و شفاف این حادثه اقدام نمایند.

 

 

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:۱٠ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٠ بهمن ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک