کلاغ ها


+ یادداشت های روزانه: در نکوهش فرصت طلبی و منفعت طلبی

 

_ قرار نیست ... و البته با هیچ منطقی هم نمی‌توان پذیرفت ... که باید نگاه سیاه و سفید و دگماتیستی به پدیده‌های اجتماعی و دنیای پیرامون خود داشته باشیم .

 

_ قرار نیست ... و با هیچ منطقی هم پذیرفته نیست ... که سیاست‌ها ، عملکرد و خط مشی یک تشکیلات و یک مدیر در کوه‌نوردی ایران ،  باید یا خوب مطلق باشد یا بد مطلق . باید یا مورد تائید کامل قرار گیرد یا دربست مردود اعلام شود . نیازی به گفتن نیست که در جریان یک موضع‌گیری سالم ( بدون فرصت‌طلبی و بدون منفعت‌طلبی ) انتظار داریم عملکرد مثبت آن تشکیلات و مدیر تحسین و برای نقاط ضعف از ابزاری به نام نقد استفاده شود. اما وقتی که ...

 

_  وقتی که ... می‌بینیم هر جا که شخص تعریف و تمجید می‌کند، ردپایی از خودش و نفعی که برده است وجود دارد ( آن تشکیلات و مدیر به او توجه کرده‌اند ، او را انتخاب کرده‌اند ، بر گردنش مدال آویخته‌اند و او روی صحنه سینه‌اش را جلو داده است ) و هر جا که انتقاد می‌کند نشانه‌هایی از عدم انتخاب او و گزینش او دیده می‌شود ... ما نام چنین موضع‌گیری و چنین عملکردی را فرصت‌طلبی و منفعت‌طلبی می‌گذاریم .

 

_ و یک موضوع دیگر ، خطاب به مهدی فرهادی ... در آخرین پست وبلاگ خود در باره فدراسیونی‌ها نوشته‌ای :

تازه این باشگاه (همون فدراسیون رو می‌گم ! یه دفعه با باشگاه دماوند و آرش و غیره اشتباهش نگیری‌ها)از طریق همون بچه‌های بالا که گفتم مث کوه پشتشن کلی رابطه تو این بانکها و مؤسسات وصل به پول نفت داره که از هیچ کمکی به بچه های باشگاهشون دریغ نمی کنن و نمیذارن واسه پول صعودهاشون (ببخشید افتخار آفرینیهاشون) لنگ بمونن اتفاقا" سعی میکنن اگه بچه های خوبی باشن یه چیزی هم تهش بمونه , انصافا" از حق نگذریم بچه ها(ببخشید حاجی های) باصفایی هستن.

و یا در همین کامنتینگ کلاغ‌ها مدعی شده‌ای :

به عملکرد مدیرانی که فدراسیون را به یک باشگاه و یا بدتر محفل تنزل داده‌اند اعتراض دارم.

 

مهدی فرهادی ، آیا به عنوان یک وبلاگ‌نویس فکر نمی‌کنی باید مسئولیت ، وظیفه و تعهدی اخلاقی  در قبال خواننده‌گانت داشته باشی؟  آیا فکر نمی‌کنی وقتی انتقاد ، ادعا یا اتهامی را علیه تشکیلات یا مدیری در کوه‌نوردی ایران مطرح می‌کنی ( خواه فدراسیون باشد یا هر کس دیگر ) وظیفه داری برای اثبات آن دلایل و مدارک مستند و قابل قبول ارائه کنی ‌؟ آیا می‌دانی به طرح ادعا و اتهام بدون توان اثبات ، تهمت و افترا می‌گویند ؟

 

_ ما همه خود را کوه‌نورد می‌دانیم . بسیاری از ما به خط مشی و سیاست‌های فدراسیون کوه‌نوردی در زمینه‌هایی مشخص انتقاد داشته و داریم و در تمام این سال‌ها به هر شکل که توانسته‌ایم انتقاد خود را مطرح و بر آن پای فشرده‌ایم . آرشیو کلاغ‌ها طی ده سال گذشته به روشنی نشان می‌دهد که بیشترین حجم انتقادات از پاره‌ای سیاست‌ها و خط مشی فدراسیون کوه‌نوردی در این وبلاگ نوشته شده است . کلاغ‌ها طرفدار هیچ جناح و گروه و تشکیلاتی در کوه‌نوردی ایران نیست . تمام تعهد و رسالت ما در این جمله خلاصه می‌شود:

می‌خواهیم برای حفظ یگانه ابزار شریف و انسانی به جامانده یعنی "‌رعایت عدالت و انصاف برای دست‌یابی به حقیقت " در دستان کوچک این وبلاگ کوچک تلاش کنیم!

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٥٩ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۳ اسفند ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک