کلاغ ها


+ هیات کوه نوردی کرمانشاه آماده ارائه آموزش های لازم به علاقه مندان است

رییس هیات کوه‌نوردی استان کرمانشاه گفت: آمادگی داریم تا آموزش‌های لازم کوه‌نوردی را به علاقه مندان ارائه کنیم و از این نظر هم هیچ محدودیت و مشکلی نداریم

 

بهمن مشتکوب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هیات کوه نوردی کرمانشاه از مربیان بسیار خوب و مجربی بهره می برد و یکی از برنامه های اصلی آن نیز ارائه آموزش های لازم به علاقه مندان کوه نوردی بخصوص در رده های سنی پایه که پشتوانه های این رشته هستند، می باشد.

وی ادامه داد: هم اکنون حدود 80 مربی در سطح استان مشغول فعالیت هستند که اکثر آن ها دارای مدرک درجه یک تا سه ملی می باشند و با توجه به همین پتانسیل توجه خود را روی مباحث آموزشی متمرکز کرده ایم.

مشتکوب با بیان اینکه هیات کوه نوردی کرمانشاه جزو 10 هیات برتر کشور است، یادآور شد: شهرستان های اسلام آبادغرب، کنگاور و سنقروکلیایی فعالیت خوبی در رشته کوه نوردی دارند و درصددیم تا بقیه شهرستان ها را نیز فعال کنیم.

رییس هیات کوه نوردی کرمانشاه همچنین از فعالیت حدود یک هزار کوه نورد در استان به صورت بیمه شده و رسمی خبر داد و افزود: 70 درصد این افراد را آقایان و 30 درصد را نیز بانوان تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اینکه کرمانشاه همیشه از کوه نوردان خوبی برخوردار بوده است، یادآور شد: یکی از کوه نوردان برجسته استان رضا شهلایی است که به تازگی موفق شد قله هشت هزار و 19 متری آناپورنا نپال را فتح کند.

مشتکوب گفت: رضا بهادرانی دیگر کوه نورد کرمانشاهی است که به تازگی موفق شد تا ارتفاع 6 هزار و 700 متری قله نانگا پاربات که در رشته کوه های هیمالیا در پاکستان قرار دارد صعود کند اما به دلیل شرایط بد جوی مجبور به بازگشت شد.

رییس هیات کوه نوردی کرمانشاه همچنین از تلاش برای ساخت خانه کوه نورد خبر داد و گفت: با کمک مدیر کل ورزش و جوانان، زمینی به مساحت یک هزار و 600 متر در مجموعه ورزشی امام (ره) برای این کار در نظر گرفته شده که امیدواریم با کمک فدراسیون بتوانیم هرچه سریعتر عملیات اجرایی آن را آغاز کنیم.

 

 

 پی‌نوشت کلاغ‌ها:

_ در متن منتشر شده توسط خبرگزاری ایرنا ، با نکته‌ی جالبی روبرو شدیم . به نظر می‌رسد "شیوه‌ی تازه‌ی نگارش در زبان فارسی" به آرامی دارد جای پای خود را محکم می‌کند! ... ایرنا نیز نوشته است " علاقه‌مندان " و نه " علاقمندان " ...

 

_ از قول آقای رئیس گفته شده : " یکی از کوه نوردان برجسته استان رضا شهلایی است که به تازگی موفق شد قله هشت هزار و 19 متری آناپورنا نپال را فتح کند..." احتمالا منظور ایشان قله ی k2 بوده است !!

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱:۳۳ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳٩۳
تگ ها:
comment نظرات () لینک