کلاغ ها


+ سه کوه نورد گرفتار شده در قله سندان زنجان نجات یافتند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با تلاش تیم های امداد کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان خرمدره و مرکز زنجان سه کوه‌نورد گرفتار شده در قله سندان خرمدره نجات یافتند

 

علی طاهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار نفر از هشت امدادگر اعزامی به این منطقه برای نجات جان این سه کوه‌نورد راه گم کرده و گرفتار آمده به سمت بالای قله رفته و پس از دو ساعت مسیرپیمایی در شرایط سخت و دشوار بالاخره ساعت 10/11 دقیقه به محل جان پناه رسیده و آنها را زنده پیدا کردند.

وی اظهار کرد: هم اکنون این کوه نوردان همراه با امدادگران تیم کوهستان جمعیت هلال احمر زنجان در حال پایین آمدن از قله هستند ولی مه آلود بودن منطقه و وجود برف سنگین، حرکت آنان را کند کرده است.

طاهری با بیان اینکه چهار امدادگر کوهستان نیز در پای قله منتظر آنان هستند افزود: تیم های امداد کوهستان جمعیت هلال احمر این استان، از اوایل صبح امروز عملیات جستجو برای نجات سه کوه‌نورد خرمدره ای گرفتار در برف و بوران را آغاز کرده بودند.   

این سه فرد نجات یافته، صبح روز گذشته /چهارشنبه/ به منظور کوه‌نوردی عازم قله سندان شده بودند که هنگام بازگشت به دلیل ریزش برف و وقوع بوران مسیر را گم کرده و در ساعت هفت شب برای نجات جان خود با استفاده از تلفن همراه با شماره تلفن 112 ندای امداد جمعیت هلال احمر تماس گرفته و درخواست یاری داشتند.

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٤۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٦ فروردین ۱۳٩٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک