کلاغ ها


+ در باره ی کلاغ ها ...

 

" آرزوی روزی را دارم که شمشیر قیصر را در دست مسیح ببینم، روح شرق را در اندام تمدن غرب، و مغز دکارت را با قلب پاسکال، و دانایی ابوعلی‌سینا را با بینایی ابوسعید ابو‌الخیر، و عشق و عقل را به‌عنوان دو بال در دو جنب انسان... دکتر شریعتی "

 

_ نه ، غیرممکن است! ... برای نسل ما ، سکوت و انفعال غیرممکن است. ما چشم برهم نهادن را نیاموخته‌ایم . ما فراموشی را نیاموخته‌ایم . نسل ما نمی‌تواند نسبت به جامعه و دنیای پیرامون خود بی‌تفاوت باشد . نمی‌تواند نبیند ، نشنود ، نگوید ، ننویسد و بی آرمان و آرزوی زنده‌گی و دنیایی بهتر برای مردم سرزمین‌اش ، روزگار بگذراند . نسل ما نمی‌تواند ...  کلاغ‌ها باز می‌گردد! 

 

_ کلاغ‌ها ... لطف و محبت صمیمانه‌ی خواننده‌گان ، دوستان و همراهان همیشه‌گی خود را هیچ‌گاه فراموش نخواهد کرد . همان 40 الی 50 کامنت پست خداحافظی ، نسیمی بهاری بود که تمام خسته‌گی و رنج ده سال وبلاگ‌نویسی را به یک باره با خود برد . ممنونم دوستان خوب .

 

_ کلاغ‌ها ... لطف و محبت صمیمانه‌ی دوستانی که پستی از وبلاگ خود را به خداحافظی کلاغ‌ها اختصاص دادند هیچ‌گاه فراموش نخواهد کرد . ممنونم نیما اسکندری . ممنونم حسین رضائی . ممنونم آنا فراهانی . ممنونم روشنک هوشمند . ممنونم عباس ثابتیان ...

 

_ کلاغ‌ها می‌خواهد دور تازه‌ای از فعالیت خود را آغاز کند . می‌خواهد صریح‌تر و بی‌پرواتر از قبل ، نظرات و دیدگاه‌های خود را در باره ی پاره‌ای از مسایل کوه‌نوردی ایران بنویسد . کلاغ‌ها ادعائی ندارد . کوه‌نوردی ساده و معمولی که می‌خواهد به عنوان حقی مشروع و پذیرفته شده ،  از وبلاگ برای بیان حرف‌هایش استفاده کند. کلاغ‌ها به دنبال نام و نقش و جایگاه و اعتبار و مثلا محبوبیت در کوه‌نوردی ایران نیست ( آدم باید مغز خر خورده باشد که در جامعه‌ی ما برای محبوبیت و اعتبار و خوش نامی ، نقد و نقد نویسی را انتخاب کند... انصافا غیر از این است؟! ) . کلاغ‌ها می خواهد وبلاگ ساده‌ای باشد در میان بقیه‌ی وبلاگ‌های دنیای کوه و کوه‌نوردی . برای کلاغ‌ها کمیت روزانه‌ی بازدید کننده‌گان اهمیتی ندارد . حضور همان 40 الی 50 دوست و خواننده و همراه همیشه‌گی ، ارزشمندتر از هر انگیزه‌ی دیگری ، کلاغ‌ها را برای بودن و تداوم حیات وبلاگ تشویق خواهد کرد.

 

_ کلاغ‌ها ... بازمی‌گردد! بی هیچ قصد رقابت با کسی ، سایتی و یا وبلاگی . کلاغ‌ها همانند یکی از مدیران کینه‌توز سایت کوه‌نامه ( که با نام کاملا جعلی و مستعار می‌نویسد ) شب‌ها با رویا و آرزوی نابودی این یا آن وبلاگ ، سر بر بالین نمی‌گذارد!! در نگاه کلاغ‌ها ، نشاط و پویائی و حرکت تکاملی جامعه‌ی وبلاگ‌نویسی کوه و کوه‌نوردی فقط با حضور همه‌ی " صداها " ممکن خواهد بود. 

 

_ " فقط مرده‌گان خطا نمی‌کنند" ...  طی ده سال گذشته ، حرکت کلاغ‌ها حاوی اشتباهات و تناقضات فراوانی بوده است . کلاغ‌ها امید دارد بتواند با ارزیابی و جمع‌بندی خطاهای گذشته و کمک و هم‌فکری خواننده‌گان و همراهان صمیمی ، دور تازه‌ی فعالیت خود را با کیفیتی بهتر آغاز کند!

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٥:٥٩ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک