کلاغ ها


+ ایمن نبودن راه منتهی به قله علم کوه

بخشدار کلاردشت ، ایمن نبودن راه ارتباطی مسیر منتهی به علم کوه و تخت سلیمان را از دغدغه های جدی کوه نوردان خارجی و داخلی اعلام کرد

 

علیرضا ذکائیان روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : این راه ارتباطی که بر اثر طغیان رودخانه سردابرود در سال 90 آسیب دیده بود ، در سیل ماه فروردین سال جاری نیز خسارت های زیادی دید و آمد و شد کوه نوردان را با مشکل مواجه کرده است.

وی افزود : هرچند برای تردد آسان کوه نوردان تا حدودی به طور موقت این راه ترمیم شد اما این اقدامات کافی نبوده و برای انجام کار اساسی باید اعتبارات ملی تخصیص داده شود.

بخشدار کلاردشت بدون اعلام میزان اعتبار مورد نیاز برای بهسازی بخشی از این راه ارتباطی درعین حال گفت که تا قبل ازمرمت این راه ارتباطی باید رودخانه سردآبرود به طور اساسی ساماندهی شود و تحقق این مهم نیز به حدود یکصد میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی افزود : سعی می شود در نشستی که در آینده با حضور مسوولان استانی و محلی در منطقه برگزار می شود این موضوع مطرح شود و پس از بازدید میدانی از نقاط حادثه خیز و شناسایی عوامل طغیانی شدن رودخانه ، اقداماتی صورت گیرد.

رییس هیات کوه نوردی کلاردشت نیز پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود که آسیب دیدگی شدید حدود 24 کیلومتراز طول راه دسترسی به قله علم کوه که نتیجه سیل سال 90 بوده است ، تردد خودروی کوه نوردان را در این مسیر با مشکل مواجه کرده است.

علی فرضی افزود : فرو ریختن یک دستگاه پل و تخریب مناطق وسیعی از سطح جاده در حد فاصل شهر رودبارک تا دومین قرارگاه کوهنوردی منطقه کوهستانی ونداربن سبب شده تا تردد خودرو در این منطقه غیرممکن شود.

وی ادامه داد : درحال حاضر کوه نوردان ناگزیرند با پای پیاده این مسیر طولانی را طی کنند که این وضعیت زمینه نارضایتی آنان را به همراه داشته است.

 

 


 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٤۱ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک