کلاغ ها


+ نگاهی کوتاه به دیدگاه رسمی باشگاه آرش

فدراسیون کوه‌نوردی در تاریخ 19 اردیبهشت " پیش نویس آئین نامه شرایط تاسیس گروه‌ها و باشگاه‌ها " را طی اطلاعیه‌ای در سایت رسمی خود منتشر نمود و باشگاه آرش نیز در تاریخ 9 خرداد نظر خود را نسبت به پیش نویس ارائه شده اعلام کرد. با هم نگاهی کوتاه به نامه‌ی آرشی‌ها داشته باشیم.

 

_ باشگاه آرش در بند اول نامه‌ی خود به فدراسیون نوشته است : "کل متن نیازمند ویرایش ادبی و رفع ایرادهای تایپی است " ... تاکید بر چنین موردی که با قرار دادن آن در همان بند اول خود را نشان می‌دهد ، با ادامه‌ی خوانش متن آرشی‌ها تبدیل به طنزی مضحک و خنده‌دار می‌شود !! ... آنجا که می‌بینی متن خودشان هم از ایرادهای تایپی لنگ می‌زند!! ... حکایت دیگ به دیگ می‌گه روت سیا !!

 

_  در خوانش نامه‌ی آرشی‌ها به فدراسیون ، خود را با متنی پر از تناقض و ابهام و گنگی روبرو می‌بینیم .  از یک سو  به فدراسیون می‌گویند :

" در ماده‌ی 7؛ «تایید صلاحیت» مدیر عامل عبارت گنگی است که راه را برای هرگونه اعمال سلیقه باز می‌گذارد؛ لازم است مصداق‌های صلاحیت به صورت مشخص بیان شود. " 

و از سوی دیگر و چند خط پایین‌تر اعتقاد دارند که:

" در ماده‌ی 9؛ حضور مربی در برنامه‌های غیر آموزشی ضرورتی ندارد. در برنامه‌های کوه‌پیمایی و کوه‌نوردی، حضور سرپرست یا راهنمایی که مطابق عرف "صلاحیت‌دار" است، کافی است. "

در یک جاهایی(!)  صلاحیت باید دارای مصداق‌های مشخص باشد و در جاهایی دیگر(!) همان مطابق عرف کافی‌ست و دیگر نیازی به مصداق مشخص ندارد!!  ... فقط باید به این میزان رندی تبریک گفت!! ... و در یک نمونه ی دیگر ، به فدراسیون می گویند:

" ضرورت دارد در مورد مسوولیت مدنی مدیران و سرپرستان برنامه‌ها، وفق ماده‌ی 158 قانون مجازات اسلامی تاکید شود که حوادث ناشی از عملیات ورزشی، از جمله حوادث کوه‌نوردی و حوادث طبیعی مربوط به کوهستان، جرم محسوب نمی‌شود."

اما و در همان نامه ، خودشان اعتقاد دارند:

" همچنین لازم است تعطیل شدن باشگاه یا گروه، فقط با حکم دادگاه امکان‌پذیر باشد."


 

_  احتمالا خودشان هم می دانند که تاکید و استنادشان به ماده ی قانونی 158 چقدر بی‌اعتبار و بی‌ارزش است .  در بخشی از  این ماده به صراحت و با کلماتی ساده و روشن  آمده است :  "مشروط بر اینکه سبب حوادث نقض مقررات مربوط به آن ورزش نباشد"  ...

 

یعنی که : آقای باشگاه آرش ، آقای باشگاه دماوند ، آقای باشگاه اسپیلت ... اگر در هر یک از برنامه‌های رسمی شما حادثه‌ای رخ دهد ( از یک شکسته‌گی ساده  تا حادثه‌ای منجر به تلفات انسانی ) که سبب و دلیل و علت آن نقض قوانین و مقررات مکتوب و پذیرفته شده‌ی این ورزش از سوی مثلا مدیران باشگاه یا سرپرست رسمی برنامه باشگاه شما باشد ...  حق شکایت و درخواست تحقیق و بررسی  قضائی برای فرد آسیب دیده و خانواده‌های اعضای شرکت کننده محفوظ است! ... حتی اگر به اندازه مساحت تمام کوه‌های ایران از اعضای خود و شرکت کننده‌گان در برنامه‌های رسمی ، تعهدنامه و رضایت‌نامه و ضمانت نامه گرفته باشید و از آنها خواسته باشید که  اعلام کنند در صورت بروز هرگونه حادثه مسئولیت با خودشان است!!

فدراسیون کوه نوردی در تاریخ 19 اردیبهشت " پیش نویس آئین نامه شرایط تاسیس گروه‌ها و باشگاه‌ها " را طی اطلاعیه ای در سایت رسمی خود منتشر نمود و باشگاه آرش نیز در تاریخ 9 خرداد نظر خود را نسبت به پیش نویس ارائه شده اعلام کرد. با هم نگاهی کوتاه به نامه ی آرشی ها داشته باشیم.

 

_ باشگاه آرش در بند اول نامه ی خود به فدراسیون نوشته است : "کل متن نیازمند ویرایش ادبی و رفع ایرادهای تایپی است " ... تاکید بر چنین موردی که با قرار دادن آن در همان بند اول خود را نشان می دهد ، با ادامه ی خوانش متن آرشی ها تبدیل به طنزی مضحک و خنده دار می شود !! ... آنجا که می بینی متن خودشان هم از ایرادهای تایپی لنگ می زند!! ... حکایت دیگ به دیگ می گه رویت سیا !!

- See more at: http://persianblog.ir/CreatePost.aspx?blogID=2695&h=42169.7410586227#sthash.gkURTHVY.dpuf

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۳:۱٧ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٥ خرداد ۱۳٩٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک