کلاغ ها


+ در باره ی ثبت جهانی دماوند

 

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: چرای بی رویه و ساخت و ساز غیرمجاز، ثبت جهانی دماوند را با چالش مواجه می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، جشن تیرگان و روز ملی دماوند، از پیش از ظهر جمعه با حضور کارشناسان و صاحبنظران محیط زیست و میراث فرهنگی در شهر رینه آمل آغاز بکار کرد و در این جشن بر لزوم حفظ زست محیطی برای تسریع در روند ثبت جهانی دماوند تاکید شد.

قله دماوند که اکنون در ردیف ثبت میراث جهانی قرار گرفته یکی از زیباترین قله‌های مخروطی جهان است و انجمن دوستداران دماوند کوه سالها در تلاش است تا این قله زیبا را از گزند حوادث دور نگه دارد.

اسماعیل کهرم مشاور رئیس سازمان محیط زیست کشور ظهر جمعه در میزگرد زیست محیطی که در حاشیه جشن تیرگان در شهر رینه لاریجان برگزار شد، بیان داشت: ما باید خودمان حرمت دماوند را از نظر طبیعی و فرهنگی داشته باشیم.

وی تصریح کرد:در ارتفاعات بالای دو هزار متر اگر شهرک و یا چرای بی رویه دام داشته باشیم، نباید به دنبال ثبت جهانی دماوند باشیم.

مشاور رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه ما خودمان باید ارزش دماوند کوه را حفظ کنیم، تصریح کرد:اگر حرمت ها حفظ شود و شاهد هیچ گونه تهدیدی به کوه دماوند باشیم آن وقت است که مسئولان جهانی قانع می شوند دماوند ثبت جهانی گردد.

کهرم به جشن تیرگان اشاره کرد و افزود:جشن تیرگان بزرگترین اجتماع فرهنگی و طبیعی است که برای حمایت از دماوند است.

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٥٧ ‎ق.ظ ; شنبه ۳ امرداد ۱۳٩٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک