کلاغ ها


+ فاجعه ی برودپیک : گشایش مسیر ایران فراموش شد!!

_ به نظر می‌رسد با گذشت زمان می‌توانیم اندک اندک به آشکار شدن پاره‌ای نکات مبهم، پنهان و ناگفته‌ی فاجعه‌ی برودپیک  از زبان مسئولان و دست اندرکاران آن برنامه امیدوار باشیم.

 

_ رامین شجاعی در آخرین پست وبلاگ خود و به بهانه‌ی  جمع‌آوری و انتشار مجموعه  گزارش‌ها و یادداشت‌های آیدین بزرگی ، مقدمه‌ای را نوشته است که در آن برای توصیف و بیان کلیت برنامه‌ی اجرا شده (برودپیک)  دیگر اشاره‌ای به "گشایش مسیر جدید ایران" وجود ندارد:

" ...آیدین و همنوردانش، پویا کیوان و مجتبی جراهی بعد از صعودی توانفرسا و دشوار موفق شدند جبهه غربی برودپیک را به روش سبکبار(آلپی) از کمپ 3 صعود نمایند. متاسفانه در هنگام بازگشت از قله در هوای طوفانی مسیر برگشت را گم کردند و بعد از چند روز دست و پنجه کردن با مرگ در برودپیک جاودانه شدند..."

 

_ بله . و به همین ساده‌گی آن همه تبلیغات و جنجال و هیاهو ( که البته برای سرپوش گذاشتن بر ضعف‌ها و کاستی‌های سرپرستی و برنامه بود) مبنی بر "گشایش مسیر جدید ایران" فراموش می‌شود!! ... جبهه‌ی غربی برودپیک به روش سبکبار از کمپ 3 صعود شده است!!

 

_ به نظر می رسد با گذشت زمان می‌توانیم اندک اندک به آشکار شدن پاره‌ای نکات مبهم، پنهان و ناگفته‌ی فاجعه ی برودپیک  از زبان مسئولان و دست اندرکاران آن برنامه امیدوار باشیم.

 

 

 پی نوشت:

در ورزش دوچرخه‌سواری و هنگام مسابقات گروهی ، تکنیک و روشی وجود دارد که به آن خوابیدن در باد نفر جلوئی می‌گویند... به نظرم ، آخرین پست رامین شجاعی آشکارا تلاش او برای خوابیدن در باد افتخارات آیدین را  نشان می‌دهد!!

 

 

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:۱٢ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٥ امرداد ۱۳٩٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک