کلاغ ها


+ انجمن کوه نوردان و نشست هم اندیشی در مورد رول کوبی

_  برگزاری "نشست هم اندیشی در  مورد رول‌کوبی" توسط انجمن کوه‌نوردان را می‌توان از جمله‌ی کارهای مثبت و ضروری در تابستان امسال کوه‌نوردی ایران دانست.

 

_  جلسه در حدود ساعت  پنج و نیم عصر و با حضور  چهره‌های نام آشنا ، فعال و پیش‌کسوت  ورزش سنگ‌نوردی  آغاز شد و به عنوان صرفا یک شرکت‌کننده و نه اصلا صاحب‌نظر   ... به نظرم مجموعه‌ی مباحث و گفت و گوهایی که مطرح شد می‌تواند برای جامعه‌ی سنگ‌نوردی بسیار مفید و سودمند باشد . امیدوارم انجمن کوه‌نوردان هر چه زودتر جمع بندی این نشست را منتشر کند.

 

_  چند نکته و نظر شخصی:  اول ... موضوع  "رول‌کوبی ، موافقان و مخالفان" حکایت تازه‌ای نیست...  اما اشاره‌ی بسیاری از دوستان در جریان نشست انجمن به  وبلاگ کلاغ‌ها  و اینکه انتشار نقدی در این وبلاگ موجب و دلیلی برای زنده شدن مجدد این بحث قدیمی و  جلسه‌ی حال حاضر شده است ... برایم نکته‌ای جالب و از شما چه پنهان  خوشحال کننده بود. دوم ... طرح بسیاری دیدگاه‌ها و موضع‌گیری های مسئولانه  در باره‌ی دریل‌کاری و سوراخ‌کاری بی‌ضابطه و بدون نظارت و کنترل سنگ‌ها و دیواره‌های کشور برایم بسیار جالب بود .  این حس خوبی است که به عنوان یک وبلاگ‌نویس بدانی در طرح انتقاد خود تنها نیستی و از درون جامعه‌‌ی سنگ‌نوردی کشور نیز افرادی نام آشنا و با سابقه و اعتباری انکارناپذیر نیز چنین دیدگاهی دارند.

 

_  موضوع رول کوبی در این نشست ، به طور عمده از زاویه ی فنی مورد نقد و بررسی قرار گرفت . از سوی رضا(؟) ، باقر عیوضی، حسن گرامی ، حمید شفقی ، محمد تقی بهره ور ، مرتضی زارع ، محمدرضا احمدیان ، بابک کیانپور ،  هادی پیروز حمیدی ، شهرام عباس نژاد و ...  نگرانی‌ها و دغدغه‌های زیست محیطی نیز عمدتا در سخنان عباس ثابتیان و عباس محمدی دیده شد .

  

_ اذعان به گونه‌ای آشفته‌گی و از هم گسیخته‌گی در وضعیت موجود سنگ‌نوردی کشور  از سوی اغلب شرکت‌کننده‌گان در نشست انجمن  ... به نظرم می‌تواند زمینه‌ساز و نویدبخش حرکتی تازه به سمت تغییر و تحول و آینده‌ی بهتر این ورزش باشد.

 

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:۱٤ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢۸ امرداد ۱۳٩٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک