15کوه نورد آلمانی به قله علم کوه صعود موفق داشتند

رییس هیات کوه نوردی کلاردشت گفت: 15 کوه نورد آلمانی با توجه به بارش برف به قله علم کوه دراین شهرستان کوهستانی صعود کردند.

 

علی فرضی روز شنبه به خبرنگارایرنا گفت: این کوه نوردان آلمانی که قبل از تغییرات جوی و ورود سامانه ناپایدار برنامه خود آغاز کرده بودند توانستند با موفقیت، روز پنجشنبه به قله علم کوه صعودنمایند.
وی تصریح کرد: با توجه به بارش برف صبح روز گذشته در ارتفاعات که بین 10 تا 15 سانتیمتر بوده این گروه مسیر حصار چال تا قله علم کوه را که حدود چهارهزار و 850 متر بود را پیمودند.
فرضی خاطرنشان کرد: فصل کوه نوردی هرساله از اول اردیبهشت در منطقه کلاردشت آغاز می شود و تا پایان ماه مهر ادامه دارد.
رییس هیات کوه نوردی کلاردشت افزود : هم اکنون نیز یک تیم 9 نفره از لهستان وارد کلاردشت شده است تا فردا به قله علم کوه صعود کند.
فرضی با اشاره به آسیب دیدگی جاده منتهی به تخت سلیمان و علم کوه بر اثر سیل سال 90 و پی گیرهای مستمربرای مرمت و تغییر راه سخت گذر و بهمن گیر منطقه اکاپل و ونداربن خواستار رسیدگی هر چه زودتر رفع مشکل مسیر با توجه به حضور شماری از کوه نوردان خارجی و ایرانی در فصل سرما و یخبندان شد.
کلاردشت با برخورداری از مجتمع های کوهستانی در قالب 12 باب اتاق، سرویس های بهداشتی مناسب و سالن سنگ نوردی، پناهگاه سرچال، جان پناه سیاه سنگ و خرسان و گردون کوه طی سال پذیرای کوه نوردان داخلی و خارجی است.

 

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٩ شهریور ۱۳٩٤
    پيام ها    +