بالگرد امدادی، کوه نورد رامشه ای را از مرگ نجات داد

مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرضا گفت : کوه نورد مصدوم گرفتارشده در سیاه کوه کوله گاوی رامشه شهرضا با کمک نیروهای امداد و نجات و با استفاده از بالگرد امدادی از احتمال مرگ رهایی یافت.

 

داریوش بهرامی روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود : روز گذشته مرد 44 ساله ای از اهالی روستای رامشه برای کوه نوردی به سیاه کوه کوله گاوی رامشه رفته تا به قله 2900 متری زین اسبی صعود کند که در نزدیکی قله دچار سقوط می شود .
بهرامی تصریح کرد : با توجه به سقوط چند متری کوه نورد نزدیک قله ، وی از ناحیه دوپا دچار شکستگی شده و قادر به حرکت نبوده است .
وی با اشاره به حضوراهالی محل در منطقه اظهار کرد : نیروهای محلی برای نجات وی حاضرشده ولی با توجه به محل وقوع حادثه نمی توانند کمکی انجام دهند .
مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرضا گفت : پس از تماس اهالی محل با این مرکز تیم اول امداد و نجات کوهستان هلال احمر شهرضا ساعت 7 شب اقدام به صعود به قله کرده که ساعت 10شب در مکان حادثه حضور می یابند .
بهرامی افزود : با توجه به تاریکی شب و صعب العبور بودن مسیر، این گروه نمی توانند مصدوم را به پایین منتقل کنند .
وی تصریح کرد : تیم دوم ,شبانه به قله اعزام و صبح زود به قله صعود و با بررسی های انجام شده اعلام کردند که انتقال مصدوم امکان پذیر نیست .
مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرضا اظهارکرد: با هماهنگی انجام شده با سازمان امداد و معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان , درخواست یک دستگاه بالگرد شد که امروز صبح حدود ساعت 10 بالگرد به محل حادثه اعزام و مصدوم به پایین کوه منتقل شد .

 

 


 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٠۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٢ مهر ۱۳٩٤
    پيام ها    +