گفت و گو با کوه نوردی که می‌خواهد رکورددار شود

 

رشته کوه‌نوردی جزو ورزش‌هایی است که از دشواری‌های بسیاری برخوردار است و جزو پرمخاطره‌ترین رشته‌های ورزشی است، اما در این میان یک کوه نورد ایرانی می‌خواهد یک رکورد جهانی را به خود اختصاص دهد.

 

به گزارش ایسنا، سروش شرفیان اردکانی که مبتلا به بیماری ام اس است، تلاش می‌کند تا نام خود را به عنوان اولین کوه نوردی مطرح کند که با وجود داشتن بیماری ام اس یک قله بالای هفت هزار متر را فتح می‌کند.

 

البته او برای ثبت این رکورد جهانی دچار مشکلاتی نیز هست، ولی خود ترجیح می‌دهد چندان دراین باره صحبت نکند.

 

سروش شرفیان اردکانی در گفت‌و‌گو با ایسنا، به اهدافش برای شکستن رکورد جهان اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنم تا با فتح قله بارونتسه با ارتفاع 7129 در رشته‌ کوه‌های هیمالیا در نپال به عنوان اولین بیمار مبتلا به ام اس خودم را مطرح کنم که توانسته یک قله با ارتفاع بالای 7 هزار متر را فتح کند.

 

او ادامه داد: یک کوه نورد آمریکایی به نام "وندی بوکر" دارنده این رکورد است. البته تنها زدن رکورد برای من اولویت اول و آخر نیست بلکه می‌خواهم نشان دهم که به عنوان یک ایرانی توانایی انجام این کار دارم. من به این واسطه می‌خواهم نشان دهم که حتی با وجود ابتلا به ام اس نیز می‌توان به صورت حرفه‌ای ورزش کوه‌نوردی را دنبال کرد و به افتخار رسید.

 

این کوه نورد با بیان اینکه برای فتح قله بارونتسه نیاز به بودجه مالی حدودا 18 میلیون تومانی دارد، اظهار کرد: اگر این هزینه را نتوانم تامین کنم عازم قله لنین در قزاقستان با ارتفاع 7134 می‌شوم که هزینه‌ای در حدود 10 تا 12 میلیون تومان برایم دربر دارد. در این میان حمایت مالی آنچنانی از من نشده و البته توقعی نیز از کسی ندارم.

 

اردکانی خاطر نشان کرد: البته حمایت‌های خوبی از سوی فدراسیون کوه‌نوردی از من صورت گرفته و جا دارد که از ریاست این فدراسیون تشکر کنم. خوشبختانه فدراسیون در زمینه تامین لباس و تجهیزات من را همراهی کرده است.

 

او در مورد دیگر صعودهای خود به کوه‌های مختلف در ایران نیز اظهار کرد: تاکنون موفق شده‌ام قله دماوند را شش بار در طول یک سال فتح کنم و قله‌های علم‌کوه، سبلان، خط‌الراس دنا و کوه‌های کرمان، هزار، لاله و بسیاری دیگر از کوه‌های ایران را فتح کرده‌ام.

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٢٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩٤
    پيام ها    +