ترمیم آسیب دیدگی راه دسترسی به قله علم کوه

مشاور فدراسیون کوه نوردی ایران در کلاردشت برای ترمیم آسیب دیدگی راه دسترسی به قله علم کوه براثر سیل سال 1390 دراین شهرستان ، خواستار همکاری و همراهی بیشتر مسئولان ادارات ذیربط شد

سیلاب سال 1390 در شهرستان گردشگرپذیرکلاردشت در غرب مازندران جاری شد وبیش از 50 میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های منطقه بویژه در حوزه راه وارد کرد که همچنان به علت تخصیص ندادن اعتبار خرابی های وارده به این بخش ها همچنان پا برجا است.
علی فرضی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا ، گفت : براثراین رخداد طبیعی و درپی آن طغیانی شدن رودخانه و تغییر مسیر آن درمنطقه 'وشاکین ' ، حدود 400 متر از راه دسترسی به قله علم کوه به طور کامل تخریب شد.
وی ، افزود : هم اینک افراد کوه نورد برای رسیدن به قله علم کوه ناگزیرند مسیری دیگری را طی کنند که در مواقع ریزش برف سنگین خطر ریزش بهمن درمنطقه بویژه در فصل سرد سال جان کوه نوردان را تهدید می کند.
رئیس هیات کوه نوردی کلاردشت ، گفت : اگرچه این منطقه درفصل سرمای سال گذشته شاهد ریزش برف آنچنانی نبوده است اما امسال هنوز فصل زمستان فرا نرسیده است و بیشتر دامنه کوه ها در حاشیه این راه دسترسی پوشیده از برف است.
فرضی ، افزود : با وجود آن که برای حل این مشکل نامه نگاری های فراوانی با مسئولان استانی و محلی انجام گرفته اما این پی گیرها نتیجه نداد تا این که به تازگی فدراسیون کوه نوردی برای تامین اعتبار مرمت راه قبلی آسیب دیده اعلام آمادگی کرده است.
وی ، همکاری مسئولان ادارات ذیربط بویژه اداره حفاظت محیط زیست چالوس در این حوزه را بسیار اثر گذاردانست و برای رفع این مشکل تقاضای کمک کرد.
آمارهای موجود نشان ازآن دارد که درسال جاری از آغاز فصل کوه نوردی که از ماه اردیبهشت آغاز می شود ، دستکم شش هزار و 300 کوه نورد کوه نورد ایرانی و خارجی به قلل علم کوه و تخلت سلیمان کلاردشت صعود کردند.

 

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٥٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ آبان ۱۳٩٤
    پيام ها    +