یک پرسش و پاسخ ... نظر شما چیست؟

با سلام یک سئوال: اگر در یک شرایط بحرانی در ارتفاع یکی از اعضای گروه به رغم مواجهه جدی و در عین حال مشفقانه و اخلاق مدار سرپرست  با لجبازی و خودخواهی قصد پیاده کردن ایده و نظر خود را بر خلاف نظر سرپرستی داشت و بر آن اصرار ورزید ، دقیقا چه واکنشی باید بروز داد ؟ لطفا اگر تجریه ای دارید اعلام کنید که می تواند بسیار مفید و آموزنده باشد. خیلی  ممنون

 

پاسخ:

سلام . پرسش خوبی است. در یک شرایط بحرانی و در ارتفاع بالا، بهترین مواجهه‌ی سرپرست در برابر لجاجت و خودخواهی عضو تیم برای فعالیتی انفرادی و جدا شدن از تیم چه می‌تواند باشد؟... به نظرم اگر همه راه‌ها و تلاش‌ها برای مجاب کردن و قانع نمودن آن فرد برای همراهی با تیم و اطاعت از دستورهای سرپرستی به جایی نرسید و آن فرد برای جدا شدن و انجام فعالیت انفرادی خود اصرار داشت  و  از آنجا که به هر حال کسی را نمی توان به زور و اجبار نگه داشت... شاید بهترین کار ... تهیه‌ی سندی برای روز مبادا باشد! ... خیلی ساده: در این روزگار که ابتدائی‌ترین موبایل‌ها هم امکان تهیه فیلم دارد ... از موقعیت پیش آمده سندی تهیه شود تا در صورت پیش‌آمد حادثه و اتفاق برای آن فرد ،قابل ارائه به افکار عمومی، تشکیلات، محاکم قضائی و غیره باشد.

سندی که نشان می‌دهد سرپرست به وظیفه خود عمل نموده و آن فرد با قبول همه عواقب و مسئولیت‌ها اقدام به جدا شدن از تیم  کرده است.


تاکید می‌کنم : تهیه سندی  معتبر و قابل استناد ...  نه صرفا شهادت اعضای گروه که می‌تواند مثلا حاصل گونه‌ای "دست به یکی کردن" باشد!! ... در روزگار ما ، تهیه چنین سندی ( حتی ضبط صدا ) از وقایع و رویدادهای برنامه ... کاری‌ست که به ساده‌گی و به سرعت ... شدنی است!
نظر شما چیست؟
 
 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ آذر ۱۳٩٤
    پيام ها    +