جستجو برای یافتن کوه نورد مفقود شده مشهدی درکوه هزار کرمان

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان از مفقود شدن کوه نورد مشهدی در کوه هزار راین از توابع کرمان خبر داد و گفت: جست و جوی تیم های امداد و نجات کوهستان برای نجات این کوه نورد همچنان ادامه دارد.

 

فرشید واحدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محمد عباسی نژاد کوه نورد مشهدی عصر چهارشنبه 25 آذر به قصد صعود کوه هزار به شهر راین سفر می کند.
وی با اشاره به اینکه اداره آگاهی آخرین تماس وی را ساعت 13 روز 25 آذر اعلام کرده است، گفت: خانواده این کوه نورد بعد از بی اطلاعی از فرزند خود با هیئت کوه نوردی کرمان تماس می گیرند.
سرپرست جمعیت هلال احمر راین نیز گفت: هیئت کوه نوردی ساعت 20 شنبه 28 آذر مفقود شدن این کوه نورد را به تیم امداد کوهستان جمعیت هلال احمر راین گزارش می دهد.
کامبیز محمدی خاطرنشان کرد: صبح یکشنبه 29 آذر دو تیم امداد کوهستان جمعیت هلال احمر راین به مسیرهای منتهی به قله کوه هزار اعزام شدند و کار جست و جو را آغاز کردند.
وی تصریح کرد: دو تیم هیئت کوه نوردی راین نیز برای جست و جو به منطقه اعزام شدند که تاکنون گزارشی مبنی بر یافتن این کوه نورد اعلام نشده است.
وی گفت: کار جست و جو این کوه نورد مفقود شده هم اکنون با حضور 80 کوه نورد و نجات گر ادامه دارد.
سرپرست جمعیت هلال احمر راین افزود: یک گروه از مسیر غرب و یک گروه از طرف آبشار راین به قله کوه هزار صعود کردند اما هیچ نشانه ای در این مسیر از کوه نورد مفقود شده کشف نشده است.
وی خاطرنشان کرد: پنجشنبه و جمعه 26 و 27 آذر نیز گروهی از کوه نوردان رفسنجان نیز از جنوب کوه هزار به قصد یافتن این کوه نورد مفقود شده به قله صعود کردند.
محمدی گفت: طبق اظهارات والدین این کوه نورد مفقود شده، وی تاکنون به قله های علم کوه و دماوند نیز صعود کرده است.
وی با اشاره به اینکه تیم جستجو با توجه به اظهارات یکی از دوستان کوه نورد مفقود شده در کوه هزار مبنی بر اینکه وی بیشتر از مسیرهای بی راهه برای صعود به قله استفاده می کرده بیان کرد: کوه نوردان و نجات گران هلال احمر استان کرمان امروز در حال جستجوی مسیرهای بی راهه کوه هزار هستند.
وی از عملیات جست و جوی بالگرد در 30 آذر خبر داد و گفت: عملیات بالگرد به همراه 10 نجات گر کوهستان با تمام امکانات و تجهیزات امدادی به منطقه انجام شد که هیچ ردپایی از وی کشف نشد.
سرپرست جمعیت هلال احمر راین از اعزام هفت تیم تخصصی کوهستان به منطقه کوه هزار خبر داد و تصریح کرد: هچنین عملیات جست و جوی تیم پیاده امدادگران از امروز آغاز شده است.
محمدی خاطرنشان کرد: این کوه نورد مفقود شده بر اساس اظهارات والدینش هیچ تجهیزات یخ نوردی و برف را همراه نداشته است.

 

 

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢ دی ۱۳٩٤
    پيام ها    +