کلاغ ها


+ فرشيد فاريابی : اشاعه دروغ و طرح ادعاهای پوشالی ؟!

يکی ـ دو سالی ست که ديگر به فرشيد فاريابی اعتماد نداريم و نگاه مان نسبت به آنچه او پاره ای اوقات در باره مسائل سيستم دولتی کوه نوردی ايران يا بعضی افراد مطرح می کند ٬ آميخته با شک و ترديد است ! دلايل اين بی اعتمادی را طی يادداشت هائی در همين وبلاگ مطرح کرده ايم و نيازی به يادآوری مجدد آنها نمی باشد . به نظر کلاغ ها ... فرشيد فاريابی آدم صادقی نيست . او در چنان غرور کودکانه و خودشيفتگی بيمارگونه ای غرق است که فکر می کند بايستی هر آنچه می گويد و هر آنچه می نويسد ٬ بی چون و چرا از طرف خوانندگانش پذيرفته شود و هيچگاه در خود نيازی نمی بيند ـ يا احساس مسئوليت نمی کند ــ که بخواهد در باره ی نظرات ٬ ادعاها و اساسا هر چيزی که مطرح می کند به ارائه مدرک و ذکر دليل و توضيح بپردازد و به نظر کلاغ ها ... چنين کنشی ٬ همانطور که گفتيم فقط و فقط می تواند برگرفته و ناشی از غروری کودکانه و يک خود شيفتگی بيمارگونه باشد .کافی ست به آخرين يادداشت فرشيد فاريابی که به مناسبت مرگ مقبل هنر پژوه منتشر شد نگاهی داشته باشيم :

« ... هنرپژوه سال جاري در ترکيب تيم اعزامي فدراسيون کوهنوردي به قله برودپيک قرار گرفت...و... شجاعت برخي از اعضاي تيم از جمله هنرپژوه در مخالفت با دستور نامعقول صعود به هر قيمت، خود پيروزي بزرگي را به ارمغان آورد و آن جلوگيري از بروز حادثه براي اعضاي تيم است. هنرپژوه در صعود برودپيک به رغم تجربه و سن بسيار کم اشتباه پرهزينه سرپرست تيم گاشربروم-1 را مرتکب نشد و با شجاعت شکست ظاهري تيم به دليل تاخير در صعود و سپري شدن زمان مناسب حضور در ارتفاع را پذيرفت و به بازگشت تيم اصرار کرد... »

چرا و بنا به کدام منطق بايد بپذيريم که آنچه در جملات بالا ادعا شده است ٬ حقيقت دارد ؟ فرشيد فاريابی در تيم اعزامی به برودپيک نبوده است بنابراين طرح اين مسائل از کجا و يا کدام منبع خبری صورت می گيرد ؟ فرشيد فاريابی خود را دانش آموخته ی علوم ارتباطات می داند و همواره در مواجهه با منتقدانش ٬ حربه ای تکراری و منحط را به کار می گيرد : اتهام بی سوادی نسبت به علوم و اخلاق رسانه ای !! ( آرشيو بخش پيام ها در وبلاگ سرود کوهستان ) اما آيا علم و اخلاق رسانه ٬ مفهومش اين چيزی ست که فاريابی در وبلاگ سرود کوهستان به اشاعه آن مشغول است ؟ بنابراين ٬ تا وقتی فرشيد فاريابی در رابطه با آنچه که به مقبل هنر پژوه و اتفاقات برنامه برودپيک و سرپرست آن ( برای دادن دستور نامعقول صعود ) نسبت می دهد سند و دلايلی معتبر و منطقی ارائه نکند : به نظر کلاغ ها... نوشته های بالا چيزی جز اشاعه دروغ و طرح ادعاهای پوشالی و تلاش برای فريب افکار عمومی جامعه کوه نوردی نيست !

چه می شود کرد ؟ مدت هاست که ديگر به فرشيد فاريابی و هيچ يک از خبرها و نوشته هايش اعتماد نداريم  و آنها را اشاعه دروغ و ادعاهای پوشالی می دانيم ( مثل آنچه سال گذشته در باره ی عباس جعفری مطرح کرد ــ آرشيو کلاغ ها ... ) مگر آنکه بتواند خلاف آن را ثابت کند و برای تمام ادعاهايش منابعی معتبر و دلايلی مستند ارائه کند . آيا فرشيد فاريابی می تواند ؟!

....................................

پی نوشت:

فرشيد فاريابی ـ اين کارمند سابق صادق آقاجانی  ـ در واکنشی عصبی و نابخردانه ٬ امروز ( پنج شنبه ۸/۹/۸۶) تمامی پيام های مربوط به اين موضوع را از وبلاگ خود حذف کرد . واکنشی که در ساده ترين و روشن ترين معنی اش ٬ می تواند از نوعی درماندگی و ناتوانی در پاسخگوئی  حکايت کند . برايش نوشتيم :

« به فرشيد فاريابی!
اين حذف به يک باره ی کامنت ها هم روش خوبی ست که وقتی در مواجهه و پاسخ به نقد درمانده می شويد و در ضمن  ذره ای هم جرات و شهامت برای اعتراف به اشتباه خود را ندارید  به کار می گیرید . حداقل از لمپنيسم و لودگی هاتان بهتر است !! و بهر حال با اين کار برای همگان ثابت کرديد که چقدر راحت می توان دروغ گفت و چقدر راحت می توان با انگی ساده مثل « جدل بی انجام » از پاسخگوئی طفره رفت و صورت مسئله را پاک کرد و چقدر راحت می توان خود را در اذهان مفتضح و بی آبرو کرد و چقدر راحت می توان ... حالا کلاغ های ما ٬ از اينکه اعلام کرده بودند به شما اعتماد ندارند به خود می بالند ! »

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱:۳٦ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٧ آذر ۱۳۸٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک