امین معین و ترجمه و تدوین یک کتاب جدید کوه نوردی

 

 

"پیشرفت، نیازمند ارتباطات است و ارتباطات نیازمند زبان مشترکی که برای هر دو طرف رابطه قابل فهم و درک باشد. با ترکیب زبان بین المللی انگلیسی و زبان تخصصی، محصول با ارزشی به نام زبان بین المللی تخصصی بوجود می­آید که برقراری ارتباط بین افراد مختلف در یک زمینه تخصصی را ممکن می­سازد."

  

کتاب "واژه نامه تخصصی کوه نوردی و سنگ نوردی" توسط امین معین ترجمه و تدوین و ازطریق انتشارات سنایی به چاپ رسیده است. این کتاب حاصل چهار سال تلاش و برگردان بیش از 1100 واژه و اصطلاح کوه نوردی است که می­تواند مورد استفاده کوه نوردان، مربیان، طبیعت گردان و راهنمایان کوهستان قرار گیرد.

  

مراسم رونمایی از این اثر:

 روز  سه شنبه 6 بهمن از ساعت 19 در محل خانه کوه نوردان تهران _ واقع در خیابان انقلاب_ بین لاله زار و سعدی_ پلاک 590 طبقه سوم   برگزار خواهد شد.

 حضور  و حمایت  شما  مایه دلگرمی است.

 

از وبلاگ آناپورنا

 

 

پی نوشت: 

با توجه به رشد و گسترش همه جانبه ی ورزش کوه نوردی در کشورمان ، دست یابی به زبانی مشترک در بیان و درک واژه ها و اصطلاحات این ورزش ، نیازی مبرم و ضرورتی انکارناپذیر به شمار می آید. تالیف و ترجمه کتاب های تخصصی در این زمینه ، بی شک حرکتی فرهنگی و ارزشمند و گامی موثر در پیشرفت و ارتقای کوه نوردی در ایران است . به امین معین عزیز برای تلاش چهار ساله اش ، تبریک و خسته نباشید می گوئیم.

 

 

.

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز شنبه ۳ بهمن ۱۳٩٤
    پيام ها    +