در باره ی دار و دسته ی کوه نامه ...

_ در پست‌های قبلی این وبلاگ ، به رفتارهای ناسالم دست‌اندرکاران سایت کوه‌نامه  در موضوع "اطلاع رسانی همه جانبه و بی‌طرفانه"‌ی رویدادهای کوه‌نوردی ایران اشاره کرده بودیم. خط مشی محوری کوه‌نامه بر تنگ نظری و کینه‌توزی بنا شده است . بی‌شک کار دشواری نیست اگر بخواهیم حدس بزنیم هدایت این خط مشی ناسالم را چه کسی در کوه نامه برعهده دارد!!

 

_ بایکوت و تحریم خبری اعلام مراسم و برنامه‌ی رونمایی از کتاب جدید امین معین در خانه کوه‌نوردان ، آخرین ارمغان (!) مشمئزکننده‌ی جماعت کوه‌نامه برای افکار عمومی جامعه‌ی کوه نوردی بود.  

 

_ مراسم فرهنگی امروز ( سه شنبه 6 بهمن) رویدادی مهم و ارزشمند بود . حضور تعداد زیادی از شخصیت‌های نام آشنای ورزش کوه‌نوردی در این مراسم ، می‌تواند به روشنی گویای اهمیت و ارزش‌های خبری آن باشد. اما چرا اعلام خبر چنین رویدادی جایی در کوه‌نامه نداشته است؟!

 

_ در حاشیه‌ی مراسم امروز ... یکی از همکاران و نویسنده‌گان سایت کوه‌نامه و عضو خانه کوه‌نوردان (عزیز حبیبی) با شگفتی می‌گفت: خبر این مراسم را در کلاغ‌ها خوانده است!!  ... و بعد هم گلایه‌های خودش از وجود سانسور شدید در کوه نامه که: منهم چندی پیش متنی را از رضا زارعی در سایت قرار دادم که بلافاصله حذف کردند!!

 

_ خط مشی محوری تنگ‌نظرانه و کینه‌توزانه سایت کوه‌نامه را فقط می‌شود این گونه تعریف کرد : از هر کس که خوششان نیاید و با دارو دسته‌ی آنان همراه نباشد ... مهر بایکوت و تحریم خبری بر پرونده‌اش می‌کوبند!!

 

_ در مراسم امروز ، یکی از همکاران کوه‌نامه (بهرام) برای تهیه عکس و گزارش حضور داشت ... امیدواریم  به گزارش او ( علیرغم تناقض مضحک و خنده‌داری که وجود خواهد داشت‌: ابتدا تحریم و بایکوت خبری اعلام  برنامه اما بعد پوشش خبری خود برنامه ) اجازه‌ی انتشار داده شود!!

 

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٢۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٧ بهمن ۱۳٩٤
    پيام ها    +