برنامه توسعه پایدار کوهستان زاگرس دربودجه 95

معاون عمرانی وزارت کشور گفت: باید جایگاه برنامه حفاظت و توسعه پایدار کوهستان زاگرس مرکزی در بودجه سال 95 مشخص شود.

به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هوشنگ خندان‌دل در مراسم انعقاد «تفاهم‌نامه مشترک برنامه حفاظت و توسعه پایدار کوهستان زاگرس مرکزی» گفت: هدف هر برنامه‌ریزی بهبود وضعیت زندگی است. جامعه بشری امروز به این موضوع دست یافته که توجه به محیط زیست و مدنظر قرار دادن در نظام تصمیم‌گیری به منظور بهبود وضعیت زندگی اهمیت دارد.

 

وی با بیان اینکه در دوره‌های اخیر متوجه تغییرات زیست محیطی و اقلیمی شدید و جدی شدیم، گفت: برخی از بی‌توجهی‌ها باعث تصویب تخریب‌ها شده است. بحث توسعه پایدار زاگرس مرکزی از هر منظر با اهمیت است و عرصه زاگرس عرصه ممتاز و بی‌نظیری در کشور محسوب می‌شود و اگر در تمام نقاط کم توجهی به محیط زیست صورت گیرد، پیامدهایی دربر خواهد داشت.

معاون عمرانی وزارت کشور با اشاره به اینکه بی‌توجهی‌ها باعث تشدید ضایعات زیست‌محیطی خواهد شد، گفت: تفاهم‌نامه برنامه حفاظت و توسعه پایدار کوهستان زاگرس مرکزی به دنبال عملیاتی کردن نظام برنامه منطقه است. سال‌ها از توسعه پایدار صحبت می‌کنیم اما گام‌های عملی زیادی برای آن برداشته نشده و تداوم نیافته است. امیدواریم این تفاهم‌نامه نقطه‌ای برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار تلقی شود.

خندان‌دل با اشاره به اینکه همه استانداران از توان خود برای اجرای برنامه حفاظت و توسعه پایدار کوهستان زاگرس مرکزی استفاده خواهند کرد، اظهار کرد: برنامه توسعه پایدار کوهستان زاگرس مرکزی باید در چشم‌اندازها و بودجه لحاظ شود.

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:۳۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٧ بهمن ۱۳٩٤
    پيام ها    +