یک حادثه دیگر و باز هم رها کردن همنورد!!

 

از قزوین؛رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان قزوین گفت: این فرد همراه با یک تیم کوه نوردی به ارتفاعات شمال قزوین رفته بود اما در فاصله یک کیلومتری از قله شجاع الدین، برای استراحت از اعضاء تیم جدا شد و در محل باقی ماند.


پیمان نامدار افزود: وی در این زمان دچار حمله قلبی شده و به دلیل نداشتن همراه، اقدامی برای بهبود صورت نگرفت . رئیس مرکز فوریت های پزشکی  استان قزوین اضافه کرد: در این مدت یک کوه نورد غیرایرانی به طور اتفاقی با مصدوم مواجه شده و عملیات احیاء را آغاز کرده بود که نتیجه بخش نبود. 

به گفته نامدار پس از بازگشت اعضای تیم و تماس با اورژانس، عوامل امدادی با طی 45 دقیقه پیاده روی در محل حاضر شدند اما علیرغم انجام عملیات احیاء با تجهیزات پیشرفته، فرد مصدوم به دلیل از دست دادن زمان موثر، جان خود را از دست داد.
از سایت تابناک
.................................
پی نوشت:

ظاهرا برای این همه تلخی ... برای این میزان حوادث دردناک در کوه نوردی ایران نمی توانیم پایانی را تصور کنیم. تکه هایی از خبر را مانند قطعات پازل در کنار هم قرار دهید:
تیم کوه نوردی ... برای استراحت جدا شد ... به دلیل نداشتن همراه ... عملیات احیا توسط یک کوه نورد خارجی ...  از دست دادن زمان موثر ... تاسف بار نیست؟!  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٥٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٤ فروردین ۱۳٩٥
    پيام ها    +