خلخال: برخورد صاعقه با تیم کوه نوردی

بر اثر برخورد صاعقه با یک تیم چهار نفره از کوه نوردان شهرستان خلخال تمامی آنها برای مدتی بیهوش و یکی ازاعضای گروه نیز مصدوم شد

 

این حادثه زمانی اتقاق افتاد که این کوه نوردان از یال شرقی کوه آق داغ (دومین قله مرتفع استان اردبیل) واز روستای کلی خلخال عازم قله بودند و دربلندای کوه گرفتار صاعقه شدند.
جعفرطیاری یکی ازاعضای این گروه کوه نوردی درگفتگو با ایرنا گفت: ساعت هفت صبح امروز از روستای کلی به سمت قله حرکت ودرساعت 15.30 عصر موفق به فتح قله شدیم .
وی اضافه کرد: لحظاتی بیشتر در قله آق داغ نبودیم که حرکت سریع ابرها به طرف قله را متوجه شده و برای اجتناب ازبرخورد صاعقه سریعا تصمیم به پایین آمدن ازقله به طرف روستای آق سو در یال غربی کوه گرفتیم.
طیاری اظهارکرد: درهمین حال ابرها به قله کوه رسیده و هوا به شدت منقلب شد و صاعقه فرصت پایین آمدن ازقله را به ما نداده و درحین حرکت به پایین صاعقه به گروه برخورد کرد.
وی با بیان اینکه برخورد صاعقه به حدی شدید وسریع بود که ما تنها لحظه ای برق و صدای رعد شدید را احساس کردیم ، گفت: زمانی که صاعقه به ما برخورد کرد هرکدام ازاعضای تیم به سمتی پرت شده و مدت زمانی بیهوش برروی زمین افتادیم .
وی ادامه داد : یکی ازاعضای گروه زودتر ازسایرافراد به هوش آمده واعضای دیگرتیم را نیز به هوش آورد.
به گفته وی ، دراین حادثه پای یکی کوه نوردان بر اثر پرتاب شدن به روی صخره ازناحیه ساق مصدوم شد اما دیگر افراد صدمه ای ندیدند .

 

ایرنا

 

 

 

 

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩٥
    پيام ها    +