کمپ کویری شهداد آماده بهره برداری شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: کمپ کویری شهداد پس از واگذاری به بخش خصوصی، آماده بهره برداری و میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی شده است

 

به گزارش روز دوشنبه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان محمود وفایی با اشاره به اینکه بهره برداری مجدد از کمپ کویری شهداد در فازهای مختلف تعریف شده است افزود: در فاز نخست آن زیرساخت های مورد نیاز از قبیل آب و برق، سرویس های بهداشتی و محوطه سازی تامین و آماده شده است.


وی بیان کرد: کمپ کویری شهداد سال های متمادی بلاتکلیف و بلااستفاده بود اما خوشبختانه با پیگیری های اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان به شرکت عمران علوی ماهان برای بهره برداری واگذار شد.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار کرد: در فاز دوم 12 آلاچیق جدید به مجموع آلاچیق ها موجود در کمپ کویری افزوده شده است و با افزایش این امکانات ظرفیت برای پذیرش تعداد بیشتری از گردشگران در ایام مختلف سال وجود دارد.


وی گفت: در حال حاضر برنامه ریزی های مختلفی برای بهره برداری بهتر از کمپ کویری شهداد در حال انجام است و بزودی جشن ها و کنسرت های متعددی در این کمپ کویری برگزار می شود.


کویر شهداد بخشی از حاشیه غربی کویر لوت است و جاذبه های طبیعی و شگفت انگیزی مانند کلوت ها در آن وجود دارد که میزبان تعداد زیادی از گردشگران خارجی و داخلی است.

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٠٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩٥
    پيام ها    +