ابر ماراتن کویر شهداد 13 اردیبهشت آغاز می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: ابر ماراتن راه ابریشم ایران با 35 دونده، 13 اردیبهشت ماه جاری آغاز می شود

 


به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان محمود وفایی، زمان ورود شرکت کنندگان در این مسابقه به کرمان را 11 اردیبهشت ماه اعلام کرد. وی گفت: بزرگترین و مشهورترین دوندگان جهان از 13 تا 19 اردیبهشت ماه جاری برای حضور در اولترا ماراتن کویر لوت در منطقه شهداد حضور می یابند.وی با بیان اینکه محمد انصال ( mohamad ahansal ) قهرمان بزرگ مراکشی از ابرماراتن های جهان در این رویداد بین المللی حضور خواهد داشت افزود: این دونده مشهور ابرماراتن جهان قهرمان چهار دوره (1998,2008,2009,2010) marathon des sables است.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: این قهرمان ماراتن سال 1973 در زاگورای مراکش به دنیا آمد و دارای رکوردهای بزرگی در کتاب گینس به عنوان سریع ترین فردی می باشد که تاکنون در صحرا دویده است. وی با بیان اینکه اولترا ماراتن کویر لوت برنامه بین المللی است گفت: رشید المرابیتی یکی دیگر از شرکت کننده بزرگ این ابرماراتن سال گذشته قهرمان ماراتن مراکش بوده است.


وفایی افزود: هماهنگی های لازم برای استقبال از دوندگان ابرماراتن کویر شهداد انجام شده به طوری که اقشار مختلف مردم از جمله دانش آموزان، ورزشکاران، دهیاران و مسئولان باشکوه خاصی در محل ورودی شهر میهمانان خارجی را میزبانی خواهند کرد.
وی اظهار کرد: ابرماراتن راه ابریشم ایران از دوم ماه می میلادی (١٣ اردیبهشت) به مسافت ٢۵٠ کیلومتر در بیابان لوت در منطقه شهداد کرمان با حضور دوندگانی از پنج قاره جهان برگزار می شود.


وی گفت: این ابر ماراتن، فوق همه ماراتن های جهان است زیرا سختی های مسیر و زمان، درجه حرارت محیط و دیگر عوامل آن موجب شده که فوق العاده ماجراجویانه و جذاب شود و به اعتراف برگزار کننده ایتالیایی این مسابقه که از قهرمانان جهان است یک ماراتن خاص و ویژه است.

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٤٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩٥
    پيام ها    +