افزوده شدن سالیانه 10 هکتار جنگل به جنگل های دریایی حرا

سرپرست دفتر سواحل و تالابهای ساحلی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با تلاش‌های انجام شده برای احیای جنگل‌ها طی سال های اخیر سالانه در ایران 10 هکتار جنگل به جنگلهای دریایی حرا در گاندو افزوده می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه سیستان وبلوچستان، شهرام فداکار اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از طرح‌های محیط زیست دریایی با همکاری های منطقه‌ای در حال اجراست.

 

وی همکاری های فرا مرزی بین کشورهای همسایه در راستای حفاظت از محیط زیست دریاها را بسیار با اهمیت دانست و افزود: همکاری های منطقه‌ای برای حفاظت از منطقه حفاظت شده گاندو در خلیج گواتر انجام که در این راستا همکاری با پاکستان آغاز شده است.

 

وی با اشاره بر اینکه این همکاری ها در راستای احیاء، حفاظت و توسعه جنگل های حرا با همکاری ICON صورت خواهد گرفت عنوان کرد: در منطقه حفاظت شده گاندو واقع در مرز مشترک ایران و پاکستان به وسعتی بالغ بر 671 هکتار جنگل دریایی حرا وجود دارد.

 

فداکار با اشاره به تلاش برای احیای این جنگل‌ها طی سالهای اخیر گفت: سالانه در ایران 10 هکتار جنگل به جنگلهای دریایی حرا در گاندو افزوده می شود.

 

وی تصریح کرد: در راستای احیاء، حفاظت و توسعه جنگلهای دریایی حرا واقع شده در خلیج گواتر و منطقه حفاظت شده گاندو، به زودی همکاری‌های منطقه‌ای بین ایران و پاکستان انجام خواهد شد.

 

سرپرست دفتر سواحل و تالاب های ساحلی معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه این پروژه در مرحله مقدماتی است، افزود: به این منظور مکاتباتی با بخش محیط زیست دولت پاکستان صورت گرفته است.

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:۱٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩٥
    پيام ها    +