دیدگاه: ابهام در صعود زمستانی همدانی ها به قله شاخک

طوبا آذرگشب :

در باره ی گزارش ارائه شده در نشست انجمن کوه نوردان

" در گزارش ارائه شده، من عکسی از قله (بالاترین نقطه صعود شده و یا محلی که نمایانگر پایان کار باشد) و نماهای اطرافش ندیدم. اگر کسی دیده لطفا بیاید و بگوید! فیلم فقط شامل قسمت هایی نظیر حضور در پناهگاه و مبدا صعود بود... از درگیری با سنگ و یخ و غیره هم خبری نبود به جز قسمت ابتدایی مسیر...


و اینکه آیا هر صعودی، کار نو محسوب می شود؟ تمام مسیر از قسمت نرمال صعود شده و آن انتهای کار -در پاسخ به سوال من- به گفته صعود کنندگان به دلیل اینکه لذت کوه نوردی به کار نو کردن است!!! از جایی دیگر صعود شده!


مسیری که پیش از این به گفته کوه نوردان قدیمی، صعود شده اما کسی نام مسیر نو بر آن نگذاشته... ای کاش و ای کاش از کوه نوردان و صعود کنندگان قبلی این مسیر، دست کم "یک نفر" در این نشست حضور داشت! تا حداقل سوالاتمان بی جواب نمی ماند..."

 

 

 

پی نوشت کلاغ ها:

 انتظار داریم دوستان همدانی که در گزارش خود ادعای صعود زمستانی قله شاخک از مسیری نو را مطرح کرده اند ، نسبت به ارائه اسناد و مدارک روشن و شفاف در جهت اثبات صعود خود اقدام کنند . عکسی که در پوستر برنامه ی این دوستان همدانی آورده شده و فردی را نشان می دهد که کلنگ یا تبر یخ خود را به نشانه پیروزی بالای سر برده است ... شباهتی به قله ی شاخک ندارد!!  

 

نقطه ای که در عکس پوستر به عنوان قله شاخک معرفی شده ...با توجه به عکس زیر ( در اینترنت ) احتمالا یکی از قله های فرعی مسیر است ....
 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٥٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۱ خرداد ۱۳٩٥
    پيام ها    +