خانواده کوه نورد ناپدید شده هرمزگانی همچنان چشم انتظار هستند

 با وجود گذشت 10روز از گم شدن «برکت صادقی » کوه نورد هرمزگانی که از 30اردیبهشت در صعود انفرادی به دماوند ناپدید شده است،خانواده وی همچنان چشم انتظار دریافت خبری درباره سرنوشت این کوه نورد هستند.

 

همسر این کوه نورد یکشنبه در گفت و گویی با ایرنا افزود:از اولین روزهای این اتفاق تاکنون ،در منطقه 'پلور ' دماوند مستقر شده ایم اما هنوز هیچ خبری به دست نیامده است. فریده طغرلی با انتقاد از عملکرد نهادها و دستگاه های مسئول اظهار داشت:در روزهای اول فدراسیون کوه نوردی مدعی شد بالگرد برای یافتن این کوه نورد اعزام کرده ولی هیچ بالگردی به این منظور در منطقه پرواز نکرده است. طغرلی اضافه کرد:این امکان وجود داشت که از روی امواج موبایل این کوه نورد مختصات جغرافیایی محل وی تعیین شود اما در این زمینه نیز هیچ همکاری صورت نگرفت.


به گفته همسر برکت صادقی تلاش هایی برای یافتن کوه نورد ناپدید شده انجام شده و گروه هایی از کوه نوردان اعزام شده اند اما این افراد تنها در یک مسیر جستجو کرده اند و به ارتفاعات چهار هزار و 600متر به بالا نیز ورود نکرده اند و به همین دلیل نتیجه ای به دست نیامد. طغرلی خاطرنشان کرد:هم اکنون تعدادی از کوه نوردانی که دوست صادقی بوده اند به صورت داوطلبانه و به خواهش خانواده ،از سایر استانها به دماوند آمده و در حال جستجو هستند. برکت صادقی کوه نورد 55 ساله اهل بندرعباس از 30 اردیبهشت ماه به تنهایی قصد صعود به قله دماوند را داشت که از روز جمعه 31اردیبهشت تماس های وی قطع شد.


یک تیم از نیروهای امداد ونجات هلال احمراز مسیر ملاخوران اقدام به صعود مسیر جنوبی کرده که با توجه به هوای مه آلود و نبود دید کافی تا ارتفاع 4500 متر صعود کرده و به جستجو پرداختند ولی اثری از برکت صادقی نیافتند سپس به ارتفاعات پایین آمدند.
پس از نتیجه نگرفتن جستجوی تیم امدادهلال احمر اعزامی جلسه ای بااعضای کار گروه جستجو ونجات استان تشکیل شد و راهکارهای لازم برای امداد رسانی سریع تر مورد بررسی قرار گرفت که درهمین زمینه یک تیم 12 نفره جهت جستجو برکت صادقی از بندرعباس اعزام شدند.


مسئول انجمن پزشکی کوهستان ایران نیز چهارشنبه هفته گذشته گفت: طبق اعلام کارگروه جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی و نظر مشورتی دیگر مسئولان امر باتوجه به شروع دوره جدید بارش برف در ارتفاعات دماوند و تداوم این سامانه تا روز جمعه ، عملیات جستجو برای یافتن برکت صادقی پایان یافت. حمید مساعدیان افزود: ادامه عملیات جستجو در ارتفاعات دماوند به دلیل نداشتن دید کافی و همچنین خطر حضور امدادگران در شرایط بد جوی و بارش برف و برودت هوا و به جهت پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی جدید با توجه به پایان پنجمین روز مفقودی این کوه نورد امکان پذیر نیست و ساعت 16 عصر روز سه شنبه چهارم خردادماه پایان این عملیات اعلام شده است.

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٥۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩٥
    پيام ها    +