امیدواری برای یافتن کوه نورد ناپدید شده هرمزگانی

سرپرست اعضای تیم منتخب هیمالیانوردی استان البرز گفت:بر اساس نتایج آخرین کاوش ها برای یافتن 'برکت صادقی 'کوه نورد ناپدید شده هرمزگانی در ارتفاعات دماوند،امیدواری ها برای یافتن ردی از این کوه نورد افزایش یافته است.

 

رضا حیدری دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود:اعضای تیم منتخب هیمالیا نوردی البرز ،مرکب از علیرضا یوسفیان ،علیرضا چهره قانی ،بهروز باقری ،محمدتقی مددکار و رضا حیدری ،روز گذشته (یکشنبه نهم خرداد) در اقدامی داوطلبانه و انسان دوستانه عازم منطقه 'کافر دره ' شده و موفق شدند در ارتفاع چهار هزار و 350متری برخی وسایل متعلق به این کوه نورد را پیدا کنند.


وی تصریح کرد:هر پنج نفر اعضای تیم یاد شده ،در محدوده یاد شده ،صدایی شبیه ناله شنیده اند اما در روی برف فردی را نیافته اند و جستجو در زیر برف نیز نیازمند در اختیار داشتن امکانات و تجهیزاتی مانند بالگرد،میله سونداژ و سگ های زنده یاب است.


حیدری در پاسخ به سوال ایرنا درباره امکان زنده بودن این کوه نورد با وجود گذشت 11روز از ناپدید شدن وی اظهار داشت:شاید در شرایط معمول چنین احتمالی نباشد اما این کوه نورد لباس و تجهیزاتی به همراه داشته که فوق حرفه ای بوده و ویژه ارتفاع و صعود بیش از هفت هزار متر است.


وی اضافه کرد:همچنین منطقه کافردره که به نظر می رسد این کوه نورد بر اساس شرایط آب و هوایی به سمت آن رفته باشد دارای تخته سنگ های بزرگی است که حتی به صورت ایستاده می توان زیر آن پناه گرفت.


حیدری ادامه داد:شب گذشته مسئولان محلی هلال احمر مازندران قول دادند صبح دوشنبه (دهم خرداد)بالگرد به منطقه اعزام کنند اما متاسفانه این نهاد که دارای مسئولیت مستقیم بوده و متولی رسمی و قانونی امداد و نجات است ،تاکنون درین زمینه هیچ گونه همکاری نداشته اند.

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٢٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٥
    پيام ها    +