هشدار هیات کوه نوردی همدان به کوه نوردان و ساکنان محیط های کوهستانی

هیات کوه نوردی و صعود های ورزشی استان همدان به ساکنان محیط های کوهستانی و کسانی که تمایل به طبیعت گردی و کوهپیمایی دارند نسبت به احتمال وقوع حریق هشدار داد.

 

مدیر روابط عمومی هیات کوه نوردی و صعود های ورزشی همدان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به بارش های مداوم و مناسب امسال شاهد رشد گیاهان و علف های خود رو در قالب پوشش های فراگیر و فشرده در دشت ها ، مراتع ، کوهپایه ها و کوهستان های استان هستیم اما اکنون با فرارسیدن فصل گرما و خشک شدن آن، احتمال حریق وجود دارد.


عباس چشمه قصابانی ضمن ابراز نگرانی از وجود مناطق مستعد آتش سوزی در کوهستان همدان از کوه نوردان و کسانی که تمایل به طبیعت گردی و کوهپیمایی دارند درخواست کرد: نسبت به پیشگیری از هرگونه رفتار خطرساز در طبیعت هوشیار باشند.
وی اضافه کرد: هر گونه سهل انگاری و بی توجهی که منجر به ایجاد شعله ای هرچند کوچک در میان چنین مناطقی شود ، لطمه و خسارات جبران ناپذیری در طبیعت زیبای همدان ایجاد می کند.


وی در ادامه به آسیب ها و خطرات آتش سوزی پوشش های خشک گیاهی در طبیعت اشاره کرد و افزود: به هم خوردن چشم انداز طبیعی ، از بین رفتن پوشش گیاهی ،آسیب دیدن درختان و درختچه های کهن سال و نادر ، تهدید حیات جانوری و در نهایت مشکلات منجر به آلودگی هوای شهر یا استان را می توان به عنوان تعدادی از آسیبهای بی توجهی به طبیعت برشمرد که تمامی مضرات ناشی از آین آسیب ها در نهایت متوجه زندگی و سلامت انسان می شود.


چشمه قصابانی خاطرنشان کرد: در مناطق وسیعی از استان همدان که مستعد حضور عشایر و دامداران فصلی است در سالیان قبل شاهد بروز آتش سوزی هایی بودیم که توسط چوپان ها و دامداران در نقاط مرتفع به وقوع پیوست.

 

ایرنا

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:۳٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٥
    پيام ها    +