عملکرد ضعیف هیئت داوران سومین جشنواره صعودهای برتر

_ سایت رسمی فدراسیون کوه‌نوردی ، امروز ( شنبه 5 تیر ماه 95) نتایج بررسی و منتخبین هیئت داوران جهت سومین جشنواره صعودهای برتر را منتشر نمود.

الف: صعود زمستانی دره یخار به سرپرستی ابوالفضل زمانی(زنجان)

ب: صعود زمستانی دره یخار دهلیز مرکزی ( آلپ تبریز)

ج: صعود زمستانی یک روزه یخچال سبلان به سرپرستی اسماعیل عباسیان (عجب شیر)

 

 _ در بخش پیمایش ، قلع و قمع(!) و حذف تمامی برنامه‌های کوه‌نوردی و صعودهای زمستانی خط الراسی ارزشمندی که در سال 94 اجرا شد و انتخاب سه برنامه صعود یخچال ... آن هم مربوط به دوستان زنجانی _ آذری ...  نکته‌ای حیرت انگیز و کم و بیش غیرقابل باور بود و به نظر می‌رسد هیئت داوران می‌بایست (‌وظیفه دارد) پاسخ‌گوی پرسش‌های فراوانی در این زمینه باشد.


_ حسن نجاریان رئیس هیئت داوران این دوره ، از کوه‌نوردان نام آشنای زنجان است . باید از او پرسید دلیل انتخاب مجدد برنامه صعود یخار توسط تیم زنجان چیست؟ ... در حالی که در دوره گذشته و با همین عنوان برنامه در جشنواره حضور داشته‌اند!!  در صورت عدم ارائه‌ی توضیحات شفاف ... آیا می‌توانیم و حق داریم  این انتخاب مجدد را گونه‌ای ادای دین در حق تیم همشهری بدانیم؟! 


_  یکی دیگر از برنامه‌های برگزیده ، صعود یک روزه یخچال سبلان است . از حسن نجاریان سوال می‌کنیم: چرا کوچک‌ترین خبر و اطلاعاتی در باره این برنامه ... که سرپرست آن ( اسماعیل عباسیان)  بنا بر خبری در منابع اینترنتی از شاگردان شما بوده است ...  در سایت هیئت کوه‌نوردی استان اذربایجان شرقی وجود ندارد؟_ با این گونه عملکرد هیئت داوران و ریاست حسن نجاریان ، سومین  جشنواره‌ی صعودهای برتر شاید بی‌روح‌ترین و کسالت‌بارترین دوره‌ی خود را تجربه کند. دوره‌ای که به نظر می‌رسد با حذف صعودهای زمستانی ارزشمند و انتخاب سه صعود یخچال در محدوده‌ی زنجان _ تبریز چشمک... عاری از هرگونه نشاط و سرزنده‌گی و گونه‌ای رقابت جانانه‌ی ورزشی باشد.

 

_ به فدراسیون کوه‌نوردی : نسبت به عملکرد هیئت داوران سومین جشنواره‌ی صعودهای برتر ، انتقاد و اعتراض داریم!_ به فدراسیون کوه‌نوردی : در اطلاعیه‌ی رسمی 28 اردیبهشت مربوط به اعلام اسامی داوران این دوره از جشنواره صعودهای برتر ، نوشتید و وعده دادید که :

 رزومه تیم داوری متعاقبا اعلام خواهد گردید.

 اعلام این رزومه چرا هیچوقت عملی نشد؟ فراموش کردید؟!

 

و البته حدس کلاغ‌ها برای  دلایل این فراموشی:  حدس می‌زنیم مشکل در اعلام رزومه حسن نجاریان باشد . حسن نجاریان همچنان و تا به امروز اصرار دارد که خود را صعود کننده‌ی ماکالو بداند!! ... در حالی که بنا به اظهارات شفاف و صادقانه‌ی رضا زارعی (رئیس فعلی فدراسیون) او و دیگر اعضای تیم اعزامی فدراسیون به ماکالو حتی به پای برج سنگی در ارتفاع 8400 متر هم نرسیده‌اند!! ... شاید موضوع به همین ساده‌گی باشد: فدراسیون برای ریاست داوری جشنواره‌ی خود کسی را انتخاب کرده است که اعلام رزومه برای او پیامدها و مشکلات فراوانی را شاید به همراه داشته باشد!!چشمک

 

پی‌نوشت:

امروز ( یک شنبه 6 تیر ماه ) و به فاصله‌ی کمتر از بیست و چهار ساعت بعد از انتشار این پست و انتقاد از عدم اعلام رزومه‌ی داوران جشنواره ، فدراسیون کوه‌نوردی در واکنشی مثبت سابقه‌ی ورزشی آنان را اعلام نمود... و البته تناقضی که منتظر آن بودیم!!

در شرایطی که رضا زارعی ( رئیس فدراسیون ) طی اظهاراتی شفاف و صادقانه ، اعلام خبر صعود ماکالو توسط تیم اعزامی فدراسیون در سال 80 را نادرست اعلام کرده و بابت آن نیز از افکار عمومی عذرخواهی داشته است ... در روزمه منتشرشده‌ی همین فدراسیون برای حسن نجاریان هنوز صعود ماکالو را می‌توانیم ببینیم!!

برای این تناقض چه کسی در فدراسیون کوه‌نوردی باید پاسخ‌گو باشد؟!

 

 

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۳:٢٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٦ تیر ۱۳٩٥
    پيام ها    +