با لطف و محبت هیئت داوران، تیم زنجان برنده شد!!

 

 _همانطور که انتظار می‌رفت و حدس می‌زدیم ، با لطف و محبت حسن نجاریان به عنوان رئیس هیئت داوران سومین دوره جشنواره صعودهای برتر ... و شاید گونه‌ای ادای دین همشهریانه(!) ... تیم زنجان با برنامه‌ی تکراری پیمایش دره یخار ، سرانجام به آرزوی خود رسید و برنده‌ی جایزه اول جشنواره در بخش پیمایش شد.

 

_ حتی اگر حذف و قلع و قمع تمامی آن برنامه های ارزشمند سال گذشته و کج سلیقه‌گی تیم داوری را در انتخاب سه برنامه با زمینه‌ی مشترک(صعود یخچال) نادیده بگیریم ... کنار گذاشتن برنامه‌ای که دارای ارزش تاریخی در کوه‌نوردی ایران است یعنی " اولین صعود زمستانی دماوند از مسیر دره یخار " توسط باشگاه آلپ تبریز و رای به برنامه‌ی تیم زنجان ( که حدود یک ماه بعد از تبریزی‌ها، دماوند را از دره یخار صعود کردند) ... نکته ای به معنای واقعی کلمه تاسف بار بود.

 

_ موضوع و حکایت " گشایش مسیر" می‌رود که در کوه‌نوردی ایران به طنزی مضحک تبدیل شود. اکنون پاره‌ای تیم‌ها در فقدان توانایی و قابلیت انجام کارهای نو و در فقدان خلاقیت برای ارائه ی طرح‌های نو ... برای مطرح کردن خود ، شیوه‌ای رندانه را در پیش گرفته‌اند!! ... برای اینان ، کمی جابجایی در مسیر معمول و آشنا ( چند متر چپ‌تر یا چند متر راست‌تر )  در حکم گشایش مسیری نو است!! 

 

_ ابوالفضل زمانی (سرپرست تیم زنجان _ دره یخار) به دنبال انبوهی مرثیه‌سرائی در باره یخچال‌های ایران، در صحبت‌هایش به کوه‌نوردان توصیه می‌کرد که از صعود و اجرای برنامه در یخچال‌های کوهستانی پرهیز کنند!! ... و البته شنیدن این سخنان از جانب کسی که به گفته خودش چهار سال درگیر پروژه و انجام برنامه در یخچال یخار بوده است کمی عجیب بود و برایم سوالی مطرح شد ... نکند ابوالفضل زمانی اجرای برنامه‌های مکرر و تکراری در یخچال‌های کوهستانی ایران را فقط در انحصار خودش و دوستانش می‌داند؟! 

 

_ در جریان برگزاری جشنواره و هنگام قرائت بیانیه‌ی هیئت داوران توسط حسن نجاریان ... دفاع متعصبانه و شخصی او از تیم زنجان واقعا جالب بود!! ... پیشاپیش می‌توانستیم نهایت انصاف و بی‌طرفی در نتایجی که قرار است اعلام شود را حدس بزنیم!! چشمک

 

_ به دوستان در باشگاه آلپ تبریز : آنچه در سومین دوره جشنواره صعودهای برتر رخ داد به راستی اهمیتی نخواهد داشت .  عملکرد ضعیف و جانبدارانه‌ی داوران این دوره به زودی از یادها خواهد رفت اما ... در تاریخ کوه‌نوردی ایران ثبت خواهد شد که اولین صعود زمستانی موفقیت آمیز دماوند از دره یخار توسط کوه‌نوردان باشگاه آلپ تبریز به انجام رسیده است.

 

 

پی‌نوشت:

عکس بالا ، شیفته‌گی و شعف حسن نجاریان (رئیس هیئت داوران _سمت راست) از برنده شدن تیم زنجان!!چشمک

 

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٢۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٥
    پيام ها    +