جعل عکس برای اثبات صعود!!

 

پس از مشخص شدن تخلف زوج هندی در جعل تصاویر صعودشان به اورست وزارت گردشگری این کشور احکام صادره برای صعود ایشان را ابطال نمود.


این وزات خانه با تایید تخلف زوج هندی Chandrakant Rathod و همسرش Tarkeshwari Chandrakant Bhelerao که هردو افسر پلیس در شهر پونا در غرب نپال هستند اقدام به ابطال احکام صادره صعود ایشان کرد. براساس گزارش وزارت گردشگری نپال باتوجه به محرز شدن تخلف زوج هندی در جعل تصاویر صعود ایشان به اورست این وزارت خانه تصمیم به ابطال حکم صادره در روز ۱۰ جون نمود. ضمن اینکه ممکن است ایشان برای مدت ۵ سال از ورود و مدت ۱۰ سال از کوه نوردی در این کشور منع گردند. 
Ram Pandey از بخش حقوقی وزارت گردشگری و Ram Krishna Maharjan متخصص عکاسی و نماینده وزارت توریست در یک هیات ۳ نفره به مدت ۱۵ روز اقدام به بررسی ادعای این زوج نمودند. در پایان ایشان تخلف زوج هندی را تایید و رای به ابطال احکام صعودشان به اورست دادند. 


این تیم ۳ نفره همچنین ضمن انتقاد از شرپاهای همراه، افسر رابط تیم و شرکت خدمات ماکالو ادونچر، پیشنهاداتی را به منظور جلوگیری از تکرار این رخداد ارایه نمود.
لازم به ذکر است پس از ادعای زوج هندی مبنی بر صعود قله در روز ۲۳ می در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاتماندو در روز ۵ جون، جمعی از کوه نوردان این کشور با استناد به مدت زمان کوتاه حضور ایشان در کمپ اصلی و عدم  هم هوایی مناسب و همچنین اعلام خبر صعود، تقریبن ۱۲ روز پس از زمان مورد ادعا، خبر صعود ایشان و همچنین تصاویر ایشان را جعلی دانستند. این امر با واکنش مقامات نپالی همراه و دروغ ایشان محرز و احکام صعودشان ابطال گردید.

 

به نقل از وبلاگ کوه قاف ( رضا زارعی )

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۸:٢٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۱ تیر ۱۳٩٥
    پيام ها    +