کمپ جوانان اتحادیه جهانی کوه‌نوردی در سبلان برگزار شد

دومین کمپ جوانان اتحادیه جهانی کوه نوردی از روز ۴ تا ۸ شهریور به میزبانی استان اردبیل و شهرستان مشکین شهر برروی جبهه شمالی سبلان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی؛ دومین کمپ جوانان اتحادیه جهانی کوه نوردی که از روز 4 تا 8 شهریور به میزبانی استان اردبیل و شهرستان مشکین شهر، برروی جبهه شمالی سبلان برگزار شد با حضور امامی فرماندار مشکین شهر، زارعی رئیس فدراسیون و جمعی از مسئولین استانی و شهری پایان یافت.


این کمپ با حضور ١١٠ ورزشکار ایرانی و خارجی برگزار شد و حاضران بر روی یخچال شمالی سبلان آموزشهای مرتبط با یخنوردی را زیر نظر مربیان فدراسیون پشت سرنهادند. در ادامه نیز حاضران اقدام به صعود قله از سه مسیر یخچال شمالی، یال آذران و مسیر شمال شرقی و نمودند.


تیم های خارجی شرکت کننده در کمپ تابستانی ایران، از کشورهای آذربایجان، ترکیه، ایسلند، انگلستان، ایرلند، آلمان، افغانستان و نماینده قاره آفریقا سومالی بودند.


این برنامه از طریق کارگروه جوانان فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی و طبق تقویم رسمی کمسیون جوانان اتحادیه جهانی کوه نوردی اجرا شد. در اجرای این کمپ محمود هاشمی به عنوان مسئول برگزاری کمپ، همچنین ایرج معانی دبیر کمپ تابستانی ایران (عضو کمیسیون جوانان فدراسیون جهانی) و استاد جلال چشمه قصابانی سرپرست دوره آموزشی و صعود را برعهده داشتند. ضمن آنکه اعضای تیم های ملی امید و جوانان سال های 93،94 و 95 فدراسیون نیز در دوره و کمپ حضور فعال داشتند.


دربرگزاری این کمپ فرمانداری مشکین شهر، اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان، هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان و هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی شهرستان مشکین شهر همکاری لازم را داشتند.

 

 

  
نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٧:٤٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٠ شهریور ۱۳٩٥
    پيام ها    +