کلاغ ها


+ سفر به انتهای زمين !

 

 

 

 

 

آیرین شیوایی یکشنبه ۹ دی ۱۳۸۶ به نخستین جزیره در قاره جنوبگان رسید. وی نخستین بانوی ایرانی است که از مبدا ایران به قاره جنوبگان سفر کرده است.آیرین شیوایی تحت برنامه ای دانش آموزی – دانشجویی به نام "دانشجویان بر روی یخ" (SOI) عازم جنوبگان شده بود.

 

 

 

 

 

« ...من پیش از اینکه به جنوبگان برسم، فیلم ها و تصویرهای زیادی درباره اینجا دیده بودم، اما این کاملاً متفاوت از زمانی است که شما خودتان منطقه را از نزدیک "می بینید". هیبت آور و شگفت انگیز است. من نمی توانم بودن در جایی بهتر از اینجا را تصور کنم. اکنون "من عاشق سیاره ام شدم"، من عاشق قطب ها هستم و در حیرتم که ما با سیاره مان چه کرده ایم؟ آیا واقعاً از آن حفاظت کردیم؟ من که اینگونه فکر نمی کنم... پيام آيرين شيوايی چهارشنبه ۱۲ دی ۸۶ »

 

 

 

 

 

« ...جنوبگان خیلی شگفت آور است. شما نمی توانید رنگ ها را تصور کنید! یخ!... اقیانوس! این واقعاً باور نکردنی است... مدتی بود که زیاد به دنیای اطرافم توجه نمی کردم... یعنی جایی که درونش هستم. اما این در حال تغییر است. خیلی برایم سخت است که احساساتم را با واژه ها بیان کنم. هرگز در زندگی ام من بخت تجربه این چنین لحظات زیبایی را نداشتم. همه چیز این جا پاک و آرامش بخش. من عاشق اینجا هستم... پيام آيرين شيوايی جمعه ۱۴ دی ۸۶ »

منبع : http://www.nojum.ir/news/articles/611

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۸ دی ۱۳۸٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک