کلاغ ها


+ چرک ترين کوه نوردی !؟ پنجاه روز شکنجه !؟

 

برودپيك صعود نشده است !

پس از عدم تائيــــــدخبر صعود يك كوه نورد ايرانی به قله ی برودپيك ، توسط مراكز و سايت های معتبری كه به انعــــــــكاس اخبار فعاليت های كـــــــوه نوردی در منطــــــــقه هيماليا می پردازند ، كاظم فريديان در طــــی تماسی تلفنی عنــــــوان نمود كه موفـــــــق به صعود قله ی اصلی برودپيك نشده است !

شنبه ۱۵/۵/۸۴  ـ كلاغ ها ...

 

 كلاغ ها :

كاظم فريديان را كوه نوردي شجاع ، توان مند و در عين حال بسيار صادق می دانم . وقتی امروز ( شنبه ) برای پرسش در باره پاره ای از مسايل برنامه ی برودپيك به او تلفن كردم ، بلافاصله و بی آنكه مجالی برای طرح سوالاتم دهد ، به بيان حقايقی تلخ و تكان دهنده از فضای كوه نوردی ايران و هم چنين رخدادهای برنامه ی برودپيك پرداخت . طبق گفته های فريديان :

ـ او در شرايطی روي خط الراس برودپيك راه بازگشت را در پيش گرفته كه با وجود اختلاف ارتفاع ۲۰ متری ، هنوز ۲ ساعت تا قله ی اصلی فاصله داشته است ! و اغلب نفرات تيم چند مليتی كه با آنان صعود می كرد ، با انصراف از صعود قله ی اصلي در حال بازگشت بودند .

ـ از اين تيم ، فقط چند ايتاليايی توانسته بودند خود را به قله ی اصلی برودپيك برسانند و با صعود آنان ،  بقيه و از همان نيمه های مسير راه بازگشت را در پيش می گيرند . 

ـ هنگام بازگشت ، اولين كسی است كه خود را به بيس كمپ می رساند كاظم فريديان است و بنا براين استقبال و جشن صعود به تمامی نثار او می شود . او می گويد اين فضا كه در آن حتی افسر رابط نيز اصرار به صعود او به قله ی اصلی داشت ، در توهم بوجود آمده و آن ايميل ارسالی و اعلام خبر صعود نقش داشته است .

ـ فريديان می گويد : فيلمی را همراه خود آورده ام كه در آن من به افسر رابط می گويم من قله ی اصلی را صعود نكرده ام و او می گويد من تعيين می كنم كه چه كسی قله را صعود كرده است !!!

ـ فريديان می گويد : ٪۹۰ انگيزه ی من از شركت در اين برنامه ، صعود مسير جديد بود كه توسط رامين شجاعی اعلام و تبليغ شده بود . در حالی كه چنين چيزی اصلا وجود خارجی نداشت !! هيچ هماهنگی قبلی صورت نگرفته بود !! هيچ مجوزی تهيه نشده بود !! هيچ برنامه ريزی ای برای آن نداشتيم !! در اسلام آباد متوجه شدم . وقتی رامين گفت : بذار فعلا مسير اصلی را صعود كنيم !! حالا می خواهم از هيئت مديره گروه آرش برای اين نحوه اقدام و عملكرد رامين شجاعی توضيح بخواهم ...

ـ برخی از اطلاعات ارائه شده در سايت انجمن كوه نوردان ايران در باره برنامه ی برودپيك ، دروغ محض است . انجمن در سايت خود آورده است كه : ... اين برنامه با حمايت مالی انجمن كوه نوردان ايران و شركت هفت گوهر صورت پذيرفته است ... در حالی كه بنا به گفته ی فريديان ، كمك های مالی به برنامه ی برودپيك فقط شامل ۲ ميليون تومان از طرف شركت هفت گوهر و ۱۰۰ پوند از طرف آقای بابازاده بوده است و ادعای انجمن در اين زمينه دروغ محض است . فريديان می گويد در اين مورد به سهند عقدايی نيز اعتراض كرده ام كه چــــرا می خواهيد اين برنامه را به انجمن بچسبانيد ؟!! ... من چه وقت عضو انجمن بوده ام ؟!! ... او همچنين  نسبت به فرصت طلبی كسانی كه دادن وجه دستی خود به رامين شجاعی را كمك به برنامه برودپيك اعلام كرده اند به شدت اعتراض داشت !! قطعا كاوه كاشفی و سهند عقدايی ( مسئولين روابط عمومی انجمن )  بايستی توضيحات كافی و مناسبی را برای اين گونه دروغ پردازی های آشكار كه در سايت اينترنتی انجمن كوه نوردان آمده است ، به افكار عمومی جامعه كوه نوردی ايران ارائه نمايند . 

ـ فريديان می گويد : چرك ترين كوه نوردی تمام عمرم را انجام داده ام . پنجاه روز شكنجه ...

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٢:٤۸ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٦ امرداد ۱۳۸٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک