کلاغ ها


+ از بخش پیام ها در گزارش نشست اسفند ماه انجمن


یک دوست :

جناب آقای کلاغ از وقتی با وبلاگ شما آشنا شدم فط دیدیم که از دیگران انتقاد کرده و به جزئیات ایراد میگیرید ببینم شما تا بحال برای این جامعه کوهنوردی چه کاری انجام دادی یا اصلا تا بحال در کوهنوردی چه کار ارزشمند و قابل قبولی ارائه دادی فقط بلدی انتقاد کنی عزیز برادر انتقاد بدون پیشنهاد  همانند زنبور بدون عسله منظورم این نیست که نباید انتقاد باشه ولی تمام مطالب شما اینطور است که خود شما گل بدون عیب هستید .

 

کلاغ ها :

به یک دوست عزیز
متاسفانه حق با شماست ! کلاغ های ما فقط بلدند از دیگران انتقاد کنند و به جزئیات ایراد بگیرند . کار دیگری هم از دست شان برنمی آید ! و راستی بین خودمان باشد ... آنها اصلا کوه نورد نیستند , چه رسد به اینکه در کوه نوردی ایران کار ارزشمند و قابل قبولی ارائه داده باشند !!  اما انگار ... جائی نخوانده اند و یا کسی در تمام طول تاریخ فکری _ فلسفی (!) بشر پیدا نشده که بخواهد بخاطر همین دلیلی که در بالا ذکر شد ، حق ارائه نظر ، صحبت و انتقاد کردن را از آنها بگیرد . عزیز برادر ! اینقدر تنگ نظر نباشید . دنیای ما آنقدر بزرگ است که به یقین جا برای زندگی و اظهار نظر یک زنبور کوچک و ناچیز و در عین حال بی عسل (!) داشته باشد . کوه نوردی ایران راه خود را می رود و یک کلاغ بی عسل (!) هم انتقادهای خود را می کند . شما نگران چه چیزی هستید ؟ کمی شکیبائی داشته باشید عزیز برادر !

 

حامدحصاری ( نویسنده وبلاگ من٬کوه٬تنهائی) :

با سلام و عرض تبریک سال نو.
زمان زیادی است که به وبلاگ دوستان سر نزدم. امروز اتفاقی به آشیانه کلاغ ها ... نگاهی انداختم و این گزارش رو خوندم. هر چند که تاب و تب این مطلب و حاشیه های آخرین نشست کمی کم رنگ شده ولی برای افرادی که در این نشست حضور داشتند، حاشیه های ناخوشایندی به متن نشست تبدیل شد.صحبت های کاظم فریدیان و پیرو آن جواب فرخنده صادق، و از همه بیشتر اظهار نظرهای بی ربط و در بسیاری از اوقات بی جای جواد نظام دوست از کیفیت نشستی که پر از قسمت های پربار همچون ارائه گزارش طی دوره GHM و گزارش برنامه نوشاخ بود کاست و در پایان صحبت های دم دری شرکت کنندگان پر بود از حاشیه ها.
موردی که بیش از همه خاطر من و دوستان را رنجاند صحبت بسیار زشت و زننده جواد نظام دوست ،هنگام اهدای مدارک اتمام دوره یخنوردی دوستان:دکتر کیوان بصیریان،حسین بلند اختر،افشین یوسفی و علی کاووسی بود.آیا به واقع در جلسه ای رسمی و آن هم در تشکلی مانند < انجمن کوهنوردان ایران > که خواسته یا ناخواسته بعد از فدراسیون کوهنوردی، از جمله تشکیلاتی است که زیر نظر کوهنوردان،نگاه های تیز منتقدان، و تا حدی رسانه ها می باشد،جمله زیر توهین به جمع حاضر و شعور آنها نیست؟
جواد نظام دوست: " آقا تو این مدارک چیزی راجع به سنگنوردی و یخنوردی و اینا ننوشته...نوشته که همه اش تو دیسکو و کاباره و ... بودند... "
جناب نظام دوست، آیا شما به این ضرب المثل اعتقادی دارید؟ : هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد. آیا این حق بر ما مخاطبان و شرکت کنندگان نیست که توضیحات (توجه بفرمایید، توضیح ، نه توجیه!)شما  را درباره سخنانتان بشنویم؟

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٦:٠٦ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٦ فروردین ۱۳۸٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک