کلاغ ها


+ تفتان : تصویب طرح جامع سوداگری !!

 

     عکس از کلاغ ها                                                                        

فرماندار خاش گفت :طرح جامع گردشگری تفتان در توسعه گردشگری سیستان و بلوچستان نقش مهمی دارد. رحمدل بامری افزود : منطقه تفتان با قله و آتشفشان نیمه فعال خود ،آب و هوای دلپذیر، گیاهان انبوه، چشمه های زلال و چشم اندازهای بسیار زیبا ،مورد توجه بسیاری از گردشگران، ورزشکاران و علاقمندان به طبیعت است. وی با اشاره به تصویب طرح جامع گردشگری این منطقه در دو سال گذشته گفت :این طرح شامل70 درصد راههای روستایی حاشیه تفتان ، 70 درصد از مهمانسراهای گردشگری و 30درصد از مهمانسراهای سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری می شود. بامری افزود : چنانچه طرح های پیشنهادی منطقه تفتان از جمله تله کابین ، موزه و تاسیسات استفاده از چشمه های آب گرم به بهره برداری برسد ، دامنه های زیبای تفتان به قطب گردشگری جنوب شرق کشور تبدیل می شود .

بومری کارشناس زمین شناسی نیز در مورد این منطقه گفت :این منطقه آتشفشانی گنجینه ای از کانی ها ، سنگ ها و چشمه های آب گرم است ، بطوری که مورد توجه محققان و زمین شناسان است. وی گفت : با توجه به نیمه فعال بودن آتشفشان تفتان می توان از آن به عنوان یک منبع انرژی زمین گرمایی برای تولید برق استفاده کرد. 

 صابر یکی از کوه نوردان و کارشناسان ورزش سیستان و بلوچستان هم گفت : قله 4 هزار و 50 متری تفتان یکی ازقله های زیبای کشور و مورد علاقه کوهنوردان است بطوری که سالانه 6 هزار کوه نورد به این قله صعود می کنند. وی گفت :به همین منظور پناهگاهی در ارتفاع 3 هزار و 250 متــــــــــری این قله ایــــــــجاد شده که در فصول مختلف سال پذیرای کوه نوردان است.

واحد مرکزی خبر ۱/۲/۸۷

----------------------------------------------------------------------------------------

و پیشنهادی برای دوستان کوه نورد : بهتر است پیش از آغاز عملیات اجرائی تاسیس نیروگاه ٬ هتل ٬ تله کابین و ... در دامنه های کوهستان تفتان و تخریب و نابودی طبیعت زیبا و بی نظیر آن توسط دستگاه های سوداگر دولتی ٬ انجام برنامه به منظور وداع با آن چشم اندازهای بکر و حیرت انگیز را در اولویت فعالیت های آتی خود قرار دهید !!

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک