کلاغ ها


+ درگذشت ابراهیم شیخی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ابراهیم شیخی، روز پنج شنبه ۱۶ خرداد ٬ در منطقه ی خط الراس پالون گردن _ سینه زا  ( البرز مرکزی ) جان خود را از دست داد. 

« در همین رابطه، اقبال افلاکی، دبیر فدراسیون کوه نوردی گفت: این صعود سه نفره به صورت آزاد و شخصی بود و نیاز به هماهنگی با فدراسیون کوه نوردی نداشت.  وی با بیان این که حال دو نفر دیگر صعودکننده خوب است، گفت: در مورد فوت مرحوم شیخی، تصور بر این است که وی سکته کرده، اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست.  افلاکی ادامه داد: روز گذشته، بالگرد امداد، دو پرواز را انجام داد، اما به دلایل شرایط جوی نتوانست به محل وقوع حادثه برسد. امروز نیروهای امداد به محل حادثه رسیده‌اند و آماده انتقال جنازه به منطقه یوش هستند.  وی افزود: فدراسیون در تلاش است تا پیکر مرحوم شیخی به تهران انتقال یابد. سایت تابناک ١٨/٣/٨٧ »

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

کلاغ ها :

ابراهیم شیخی از چهره های نام آشنای کوه نوردی ایران بود . در کتاب « تاریخ کوه نوردی و غار نوردی ایران »  از او به عنوان سرپرست کوه نوردان گروه آزاد کاوه ٬ در صعودی که برای نخستین بار از جنوب غربی یال چال ـ چال به دماوند در زمستان  ۶۲ صورت گرفت ٬ نام برده شده است و نیز ٬ حضور در تیم اعزامی فدراسیون کوه نوردی برای اجرای اولین صعود زمستانی گرده ی آلمانها (زمستان ۶۳)  از دیگر فعالیت های قابل توجه وی می باشد . طبق اطلاع تلفنی یکی از دوستان ٬ جزئیات بیشتر حادثه ای که در جریان آن ابراهیم شیخی جان خود را از دست داد ـ به نقل از عماد رفیعی ـ چنین است :

تیم سه نفره ی ابراهیم شیخی ٬ عماد رفیعی ٬ جلیل علیزاده در نظر داشتند طی برنامه ای پنج روزه و  با حرکت از ولنجک تهران و انجام صعودی طولانی و خط الراسی از مسیر توچال ـ سی چال ـ کلون بستک ـ سرکچال ها ـ خله نو و  سپس خط الراس پالون گردن ـ سینه زا و چپکرو ـ ورارو خود را به جبهه غربی دماوند برسانند و با صعود دماوند برنامه ی خود راپایان دهند . این تیم تا خط الراس پالون گردن ـ سینه زا پیش روی خوبی داشت و روز پنج شنبه  پس از برقراری چادر روی خط الراس « شیخی بعد از خوردن غذا سینه درد می گیرد... بعد از ۱۰ دقیقه صدای غیر عادی از گلویش شنیده می شود ... و همان لحظه تمام می کند »  روز جمعه از طریق عبداله ناهید اطلاع رسانی حادثه صورت می گیرد و اعزام نیروهای امدادی به منطقه آغاز می شود .

 

 

 

 

 

 

 

.

 

جسد ابراهیم شیخی عصر امروز ( یک شنبه ۱۹/۳/۸۷ ) از مسیر تنگ یونزا  و گردنه ی خاتون بارگاه ٬ بوسیله یک دستگاه آمبولانس و در حضور دکتر مساعدیان به تهران منتقل شد .

.....................................................................

 

« فـــدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی طی اطلاعیــه ای اعلام کرد ؛ مراسم تشییع زنـــــده یاد « ابراهیم شیخی » مربی و کوه نورد پیشکسوت ، از ساعت ۸:۳۰ صبح سه شنبه ۲۱ خرداد از مقابل درب مجموعه ورزشی شهید شیرودی و سپس با عزیمت به سمت بهشت زهرا (س) ، خاکسپاری آن عزیز از دست رفته برگزار می شود .

شایان ذکر است پیکر آن مرحوم مغفور ، به عنوان یکی از چـــهره های صاحب نام در این رشته ، در قطعه ی قهرمانان و نام آوران بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد .

گفتنی است ؛ مراسم یادبود آن فقید سعید ، در تاریخ ؛ پنج شنبه ۲۳ خرداد ماه ، از ساعت ؛ ۱۶:۳۰ لغایت ۱۸ ، در مسجد ولی عصر (عج ) { مسجد خوزستانی ها } ، واقع در خیابان خالد اسلامبولی {وزرا} ، جنب پارک ساعی ، منعقد می گردد . از وبلاگ : کوه نوشت  »

 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۳:٢٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک