کلاغ ها


+ فدراسیون کوه نوردی : دروغ و انحصارطلبی به روایت دو خبر !!

خبر اول

حضور محمود شعاعی رئیس فدراسیون کوه نوردی  همراه با گروهی از همکاران خود در جلسه ی هفتگی باشگاه دماوند در تاریخ ١۶ اردیبهشت ٨٧  :

« ... سپس آقای شعاعی ... به سوالات حضار در موردرسیدگی به  نابسامانی برخی موئسسات گردشگری کوهستان و مشکلات بوجود آمده در اثر ارائه خدمات نامناسب در صعودهای برون مرزی و ... نقش فدراسیون در حمایت از حرکت های مستقل از فدراسیون و هیئتها   در صعود به 7000 و 8000 متری ها و... پاسخ گفت... در بخش دیگر جلسه سهند عقدایی در مورد تلاش مستقل  گروهی از کوهنوردان به سرپرستی لیلا اسفندیاری و حضور کاظم فریدیان ،سهندعقدایی،حسین ابوالحسنی از باشگاه دماوند،احسان پرتوی نیا از خانه کوه نوردان کرج،ساسان نعمتی از شهرستان قروه،محمد نوروزی کوه نورد آزاد تهرانی برای صعود به نانگاپاربات سخن گفت. آقای شعاعی در ادامه با حمایت ازچنین برنامه هایی اعلام کرد که هرگونه نیاز سخت افزاری کوه نوردی را برای ایشان تامین خواهد کرد... از سایت باشگاه دماوند » 

 

خبر دوم

جلسه ی مطبوعاتی اعضای تیم کوه نوردان اعزامی به قله ی نانگاپاربات در تاریخ ١٩ خرداد ٨٧  :

« ... سرپرست تیم اعزامی ایران به قله نانگاپاربات گفت:‌ « فدراسیون خود یک گروه مشحص شده دارد و تمام هزینه‌های گزاف خود را معطوف به این عده می‌کند و از حمایت گروه‌های خصوصی سرباز می‌زند. » به گزارش میراث‌خبر، لیلا اسفندیاری، سرپرست تیم اعزامی به قله نانگاپاربات ... گفت:  «این برنامه کاملا مستقل از فدراسیون انجام می‌گیرد و هیچ شرکت دولتی، کمکی را در اجرای این برنامه به ما نکرده است و شاید در بعضی موارد نیز حتی فدراسیون کوه نوردی مشکلاتی ایجاد کرده است. » کیومرث بابازاده، از پیشکسوتان کوه نوردی ایران نیز که در این برنامه حاضر بود، با اشاره به سخت‌گیری‌های قانونی فدراسیون برای کمک به تیم‌های مستقل، به حاضران در جلسه گفت: ‌« فدراسیون کوه نوردی خودش قانون می‌نویسد و خودش هم اجرا می‌کند و کمتر اجازه می‌دهد گروهی وارد حیطه فعالیت آنها شود. »...این پیشکسوت کوه نوردی ... هیمالیانوردی در فدراسیون کوهنوردی کشور را به یک باند تشبیه کرده و اضافه کرد:« کوه نوردانی که به صورت جدی کار فنی حود را دنبال می‌کنند فدراسیون را می‌شناسند و بنای مبارزه با آن تشکیلات را ندارند، بلکه درصدد اجرای برنامه‌های خود بدون کمک فدراسیون هستند. از سایت خبرگزاری میراث فرهنگی»

 

 

 

فدراسیون کوه نوردی ایران به عنوان متولی دولتی این ورزش نمی تواند خود را از پوسته ی دروغ ٬ عوام فریبی و انحصارطلبی رها کند .  این روایت کهنه همچنان پابرجاست . از صادق آقاجانی تا محمود شعاعی ... چیزی تغییر نکرده است !! 

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢۱ خرداد ۱۳۸٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک