کلاغ ها


+ انجمن کوه نوردان : نشست همگانی تیرماه برگزار نشد !!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیروز ( سه شنبه ١٨/۴/٨٧ ) ، نشست همگانی انجمن کوه نوردان _ در ساعت و محل اعلام شده _ برگزار نشد :

به عباس ثابتیان عزیز و گرامی

با سلام و احترام

شما عضو هیئت مدیره ی انجمن کوه نوردان ایران هستید . لطفا خیلی صریح ، روشن ، ساده و صادقانه به ما و به افکار عمومی جامعه ی کوه نوردی ایران  بگوئید که : چرا دیروز نشست همگانی ماه تیر انجمن کوه نوردان در ساعت و محل اعلام شده ی قبلی برگزار نشد ؟ چه کسی پاسخگوی وقت تلف شده و سردرگمی افراد و آن شخصیت های پیش کسوت کوه نوردی ایران خواهد بود که به این جلسه دعوت شده بودند؟ عذر خواهی بابت این وضعیت را چه کسی انجام خواهد داد ؟ علت این وضعیت آشفته ، بهم ریخته و از هم گسیخته ی فعلی تشکیلات انجمن کوه نوردان ایران در چیست ؟ یا در کجاست ؟ انجمن کوه نوردان ایران  یکی از بدترین دوران های تشکیلاتی و مدیریتی خود را تجربه می کند .سیر نزولی این تشکل به سمت نقطه صفر و بحران واقعی از مدت ها پیش آغاز شده است . آیا بهتر نیست اعضای هیئت مدیره ی فعلی  با استعفائی دست جمعی ، امکان و مجال آن را فراهم بیاورند که افرادی توان مندتر و شایسته تر ، حیات  و پویائی نوینی را در این تشکل (مرده ی ؟!) مستقل کوه نوردی ایران زنده کنند؟

لطفا و اگر برایتان امکان دارد ، پاسخ این سوال ها را خیلی صریح ، روشن ، ساده و صادقانه به ما و به افکار عمومی جامعه ی کوه نوردی ایران بگوئید . ببخشید که شما را مورد خطاب پرسش های خود قرار دادیم . چرا که :  می دانیم و بنا به تجربه دریافته ایم که از دبیر آرشی و فعلی انجمن کوه نوردان ( عباس محمدی ) نباید توقع و انتظاری در ارائه ی پاسخ های صریح ، روشن ، ساده و صادقانه وجود داشته باشد !!

شاد و موفق و سربلند باشید . همیشه و در همه جا

                                             کلاغ ها ... چهارشنبه ١٩/۴/٨٧ 

 

--------------------------------

و از بخش پیام ها ی این یادداشت ...

محمد تهرانی (گروه نمونه):

دوست گرانقدر
جناب اقای نصیری
اوضاع انجمن به آن تیرگی که شما می گویید نیست . نگاهی به عملکرد دوره آقای محمدی اگر چه دارای ضعفهای تشکیلاتی بوده است که البته از قبل وجود داشت  اما دارای نقاط بسیار برجسته ای نیز هست . این گونه بی انصافانه سخن راندن در حق آقای محمدی را از شما نمی پذیرم .   جواب سوالاتی که طرح کرده اید که البته درست نیز می باشد را هیئت مدیره انجمن می بایست بدهد اما  همکاری  با  مسئولین ساخنمان ورشو با کلیه سازمانهای مردم نهاد به شدت افت کرده شاید بخشی از این موارد به به این موضوع مرتبط باشد . از نزدیک شاهد زحمات هیئت مدیره انجمن هستم . این گونه منتقدانه و تند صحبت کردن  موجب انزوا افراد می گردد و این را به نفع جامعه کوهنوردی ایران نمی دانم.

 

عباس محمدی ( دبیر انجمن ) :

خیلی ها پیشنهاد می کنند که بهتر است جوابی به "خزعبلات " فرامرز نصیری ندهیم . اما من معتقدم که پاسخ دادن ( اگر وقت داشته باشیم ) حتی به آدم های پرگو و سطحی نگر ، خوب است . زیرا در غیر این صورت ممکن است که چنین فردی( یا دیگری )بپندارد که سخنان حسابی  و دندان شکن گفته است .
در این جا به همین اکتفا می کنم که جلسه ی دیروز برگزار شد ( در دفتر انجمن ) و همه ی سخنرانان و مهمانان دعوت شده هم در جلسه حضور یافتند و از آن راضی بودند . سالن ورشو ، چند ماهی است که شلوغ شده و با ما هم خوب تا نمی کند . فکر نمی کنم که فاجعه ای رخ داده باشد !

 

کلاغ ها ... :

به دوست عزیز محمد تهرانی
با سلام و احترام
امیدواریم پاسخ نظرات و نوشته ی خود را از نحوه ، لحن و کیفیت پاسخ این مثلا دبیر آرشی انجمن کوه نوردان ایران دریافت کرده باشید ! عباس محمدی را می توان نه فقط ضعیف ترین مدیر سال های اخیر انجمن ، بلکه بی ادب ترین آنها نیز به شمار آورد و صد البته که طبیعی ست با چنین دبیر بی ادبی ، اوضاع انجمن را تیره تر از آنچه در یادداشت چند خطی خود آورده بودیم ارزیابی کنیم . او و دیگر دوستان آرشی اش _ که چندین سال است  نقاط کلیدی و مدیریتی انجمن را در قبضه و کنترل خود گرفته اند و رها هم نمی کنند _ به لحاظ نگرش و نوع مواجهه با دیدگاه های انتقادی و یا مخالفین عملکرد و سیاست های خود ، کوچکترین ... توجه کنید: کوچکترین ... تفاوتی با آن جماعت سیستم دولتی (فدراسیون نشین ها و امثال آقاجانی ها و یاران وفادار و حلقه به گوش اش ) ندارند . از نظر  همه ی این آدم ها :  انتقاد و مخالفت چیزی جز مشتی خزعبلات و پرگوئی و سطحی نگری نیست...
بد نیست اگر فرصتی شد پاسخ ها و نوع مواجهه ی مثلا صادق آقاجانی و یاران جان بر کف اش را در مسئله حادثه ی گاشربروم با پاسخ ها و نوع مواجهه ی عباس محمدی و دیگر یاران آرشی اش مقایسه کنید و ببینیدکه ...

مشکل این ها ( آرشی های مستقر در انجمن !!) شاید در این نکته باشد که فضای انجمن کوه نوردان ایران را با فضای گروه و باشگاه کوچک خود ( آرش ) اشتباه گرفته اند . مشکل این ها شاید در این نکته باشد که_ طی نزدیک به سه دهه  _ به خفه کردن و سرکوب هرنوع مخالفت و انتقاد در تشکیلات گروه و باشگاه کوچک خود خو کرده اند و حالا فکر می کنند در انجمن کوه نوردان هم می توانند به همین گونه و با توسل به همین ترفندها و روش های کهنه و عقب مانده و ارتجاعی ، به سلطه ی بی چون و چرای خود بر ارکان کلیدی و مدیریتی انجمن عمری طولانی بخشند!دوست عزیز و گرامی ، امیدواریم متوجه شده باشید که چرا در انتهای یادداشت خود نوشتیم که: می دانیم و بنا به تجربه دریافته ایم که از دبیر آرشی و فعلی انجمن کوه نوردان ( عباس محمدی ) نباید توقع و انتظاری در ارائه ی پاسخ های صریح ، روشن، ساده و صادقانه وجود داشته باشد !!... ماهیت واقعی این آدم ها برایمان مانند روز روشن است.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ٢:۳۸ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک