کلاغ ها


+ آخرین خبر...

                                                

طبق آخرین خبر منتشر شده در سایت ایرانی www.iranianchallengers.com اعضای تیم نانگاپاربات  ساعت 20:30 دقیقه به وقت تهران به بیس کمپ رسیده اند و اقدامات تیم امداد برای یافتن کوه نورد رها شده سامان نعمتی به علت خرابی هوا و احتمال ریزش بهمن و سنگ متوقف شده است.

.

امروز در خیابان انقلاب ٬ دیداری کاملا اتفاقی با کیومرث بابازاده داشتیم و از او در باره ی آخرین اخبار بحران تیم نانگاپاربات پرسیدیم  . بابازاده گفت : «... اعضای تیم یک بار در اقدام خود برای سرازیر شدن از کمپ ۲ با ناکامی روبرو شده اند و دوباره به کمپ ۲ برگشته اند و او ( بابازاده ) طی تماسی مستقیم به سهند عقدائی گفته است که از آنجا تکان نخورید ٬ من که به شما هشدار داده بودم همان جا بمانید و ...»  و حالا به نظر می رسد ( حدس می زنیم ) هلی کوپتر و نیروهای امدادی که دماوندی ها خبر آن را در سایت ایرانین چالنجر و سایت باشگاه خود منتشر کردند اساسا به منظور نجات نفرات اصلی تیم در کمپ ۲ ( فریدیان ٬ لیلا اسفندیاری ٬ عقدائی و ... ) و کمک به انتقال آنان به بیس کمپ وارد عمل شده است  « آن ها بعد از یک شب مانی در کمپ 3 امروز به کمپ 2 آمدند اما بعد از یک ساعت تلاش روی ابتدای مسیر کمپ 2 به 1 مجبور به بازگشت به کمپ 2 شدند مسیر یخ زده است و کشیدن طناب ها از زیر یخ نیاز به زمان و انرژی زیادی دارد... سایت ایرانین چالنجر» 

هلی کوپتر و نیروهای امدادی صبح امروز وارد بیس کمپ می شوند و ...میرغنی و چند باربر ارتفاع برای استقبال از تیم به کمپ 1 رفته اند و سوپ و آب ولرم آماده کرده اند(ایرانین چالنجر) ... و اعضای تیم ساعت 20:30 دقیقه به وقت تهران به بیس کمپ می رسند و ... عملیات امداد و نجات هم متوقف می شود !!

و گویا تمام این داستان پشتیبانی و امداد و نجات و پرواز هلی کوپتر و ... برای کمک به بازگشت نفرات دماوندی تیم از کمپ ۲ به بیس کمپ بوده  و هنوز هیچ اقدامی در رابطه با کمک به کوه نورد رها شده و نجات او انجام نشده است ! آیا حقیقت وقایع و رویدادهای یکی دو روز گذشته همین است و سامان نعمتی همچنان به حال خود رها شده ؟ امیدواریم این گونه نباشد و بتوانیم هر چه زودتر شاهد بازگشت سامان نعمتی به آغوش گرم خانواده و دوستانش باشیم.

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۳٠ تیر ۱۳۸٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک