کلاغ ها


+ نامه ی رسیده : درگیری در روز افتتاح ؟!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

                                                                           عکس از وبلاگ کوه نوشت

.

به حسین رضائی و با سلام و احترام

خبر رسمی مراسم افتتاح مجتمع کوه نوردی بارگاه سوم دماوند  را روز شنبه ٩/۶/٨٧ در وبلاگ شما ( کوه نوشت )  خواندیم . خانم الهام حکیمی نیز در باره ی دیگر مسائل (!) این مراسم و برخوردهائی که در آن روز با تعدادی از کوه نوردان حاضر در منطقه صورت گرفته ، نامه ای کتبی را در اختیار کلاغ ها ... قرار داده است . در صورت امکان ، لطفا نظر خود را در باره ی مطالب  این نامه اعلام بفرمائید  و همچنین پاسخ پاره ای از پرسش های مطرح شده ... :

.

بنام خدا

سلام . از بدو ورود به بارگاه سوم دماوند (پنج شنبه) شاهد درگیری کوه نوردان _ که ظاهرا به علت شرایط نامساعد جوی خواستار ورود به پناهگاه جدید دماوند بودند _ با مسئول فدراسیون بودم . فردای آن روز ( ٨ شهریور ٨٧ ) قرار بود پناهگاه ٣ طبقه ای دماوند ( هتل دماوند) در ارتفاع ۴٢٠٠ متری افتتاح شود . روز جمعه یعنی روز افتتاح پناهگاه ، شرایط جوی باز هم نامساعد بود و کوه نوردان هم چنان درگیر برای ورود به ساختمان . در روز افتتاح پناهگاه تنها چیزی که مهم نبود و ارزش نداشت کوه نوردان عزیز بودند . آن روز صحنه هائی دیدم که مرا بسیار متاثر کرد و صداهائی شنیدم که همچون پتک در مغزم فرو رفت ( البته منظورم صدای درگیری و دعوا نبود ) صداهائی که فقط برای یک وجدان بیدار و حساس همچون صدای پتک بود . صداهائی که صدای مهیب رعد و برق در مقابل آنها صدائی بس دلنشین و زیبا بود ... بعد از پایان بارش تگرگ و در حالی که در حال پایین رفتن بودم مجددا متوجه درگیری کوه نوردان با مسئولین فدراسیون برای چندمین بار شدم . برای بار دوم تکرار می کنم آن روز تنها چیزی که مهم نبود و ارزش نداشت کوه نوردان عزیز بودند . ای کاش خبرنگاران محترم شبکه ی خبر و ... کمی هم از وضعیت کوه نوردانی که در شرایط نامساعد جوی و بعد از ٣_٢ روز درگیری با مسئول فدراسیون هنوز موفق به ورود به پناهگاه نشده بودند فیلم و عکس و گزارش تهیه می کردند .

از مسئولین محترم فدراسیون کوه نوردی خواهشمندم در این باره توضیح دهند که آیا مراسم افتتاحیه و ... ارزش این گونه برخوردها _آن هم در کوه ملی ایرانیان _ با کوه نوردان عزیز را داشت ؟ و از آنها خواهش می کنم که از هم اکنون تکلیف آن ساختمان چند صد میلیونی را که نظم طبیعت را بر هم زده و از همان ابتدا سازمان محیط زیست با احداث آن مخالفت نموده و روز افتتاح آن روز درد و رنج و عذاب برای کوه نوردان بود را مشخص نمایند تا در آینده شاهد درگیری بین کوه نوردان عزیز و مسئولین محترم در کوه ملی ایرانیان نباشیم و در پایان آیا اصلا آن پناهگاه برای کوه نوردان ایرانی ساخته شده ؟ و اگر برای ایرانیان عزیز ساخته نشده برای چه کس یا کسانی است ؟ و بودجه آن از کجا تامین شده ؟ مثلا آیا بودجه آن را شرکت های خارجی پرداخت نموده اند!!!؟؟ ...

با سپاس فراوان از طرف دانشجو و ناظر عینی!!!

سیده الهام حکیمی

نویسنده : فرامرز نصیری ; ساعت ۱٠:٤۳ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٥ شهریور ۱۳۸٧
تگ ها:
comment نظرات () لینک